رایزنی فرستادگان آنکارا، بغداد و دمشق در تهران

آنکارا,بغداد,دمشق,رایزنی در تهران, روابط خارجی

تهران در هفته اخیر محور رایزنی های منطقه ای بود. نخست وزیر سوریه، وزیر خارجه ترکیه و رئیس مجلس عراق این هفته به تهران آمدند تا درباره مسائل منطقه ای و بین المللی با تهران رایزنی کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزیرامورخارجه ترکیه چهارشنبه با رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی ، معاون اول رئیس جمهور و وزیر امور خارجه  دیدار و درباره روابط دوجانبه ، تحولات منطقه ای و بین المللی گفتگو کرد .
برگزاری کمیسیون عالی مشترک ایران و ترکیه ، تحقق افزایش حجم مناسبات تجاری و اقتصادی دو جانبه تا 30 میلیارد دلار و گسترش همکاری ها برای کمک به امنیت و ثبات منطقه ای و مبارزه با تروریسم از جمله مسائل مطرح در این دیدارها بود .
***
همزمان با رایزنی های وزیرامورخارجه ترکیه در تهران سلیم الجبوری رئیس مجلس عراق هم مشغول دیدار با مقامات ایرانی است.
رئیس جمهور در دیدار رئیس مجلس عراق بر روابط نزدیک ، صمیمی و برادرانه دوکشور در همه زمینه ها تاکید کرد و گفت : ایران حامی اتحاد ، یکپارچگی و امنیت و ثبات در سراسر عراق است .  سلیم الجبوری نیز در این دیدار تروریسم را خطری برای کل منطقه دانست و با تاکید برضرورت مقابله همگانی با این پدیده ، گفت: عراق اجازه نخواهد داد که تروریست ها نفوذ خود را گسترش دهند. رئیس مجلس عراق بارئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ودبیر شورای عالی امنیت ملی هم دیدار و درباره مسائل مهم دوجانبه و منطقه ای گفتگو کرد.
تهران اواسط این هفته هم میزبان نخست وزیر سوریه بود.
کد N634018