بازخوانی پیام تسلیت به مناسبت شهادت دکتر مفتح

امام خمینی (ره):مسیر اسلام، بر شهادت در راه هدف است

امام خميني ره ,دانشگاه,حوزه

حضرت امام خمینی ( ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در روز بیست وهفتم آذر ماه سال 1358 در پیامی شهادت آیت الله دکتر مفتح را تسلیت گفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ایشان در پیام خود آورده‌اند:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انالیه راجعون

آنگاه که منطق قرآن، آن است که ما از خداییم و به سوی او می‌رویم و مسیر اسلام، بر شهادت در راه هدف است، و اولیای خدا - علهیم‌السلام - شهادت را یکی از دیگری به ارث

می‌بردند، و جوانان متعهد ما برای نیل شهادت در راه خدا درخواست دعا می‌کرده و می‌کنند، بدخواهان ما که از همه جا وامانده دست به ترور وحشیانه می‌زنند، ما را از چه می‌ترسانند؟ آمریکا خود را دلخوش می‌کند که با ایجاد رعب دردل ملت - که سربازان قرآنند می‌تواند وقفه‌ای در مسیرحق و عقب‌گردی از جهاد مقدس در راه خدا ایجاد کند؛ غافل از اینکه ترس از مرگ برای کسانی است که دنیا را مقر خود قرار داده و از قرارگاه ابدی و جوار رحمت ایزدی بی‌خبرند.

اینان از کوردلی، صحنه‌های شورانگیز ملت عزیز و شجاع ما را در هر شهادتی، پس از شهادتی که در پیش چشمان خیره‌ی آن منعکس است نمی‌بینند. « صم بکم عمی‌ فهم لایعقلون » اینان می‌بینند که هزارو سیصد سال بیشتر از صحنه‌ی حماسه آفرین کربلا می‌گذرد و هنوز خون شهیدان ما در جوش و ملت عزیز ما در حماسه و خروش است.

جناب حجت‌الاسلام دانشمند محترم آقای مفتح و دو نفر پاسداران عزیز اسلام رحمت الله علیهم - به فیض شهادت رسیدند و به بارگاه ابدیت بار یافتند، و در دل ملت و جوانان آگاه ما حماسه آفریدند و آتش نهضت اسلامی را افروخته‌تر و جنبش قیام ملت را متحرک‌تر کردند. خدایشان در جوار رحمت واسعه‌ خود بپذیرد و از نور عظمت خود بهره دهد. امید بود از دانش استاد محترم و از زبان و علم او بهره‌ها برای اسلام و پیشرفت نهضت برداشته شود؛ و امید است از شهادت امثال ایشان بهره‌ها برداریم. من شهادت را بر این مردان برومند اسلام، تبریک و به بازماندگان آنان و ملت اسلام تسلیت می‌دهم. سلام بر شهیدان راه حق.»

انتهای پیام

کد N633967