فرانسه: 5 حمله و 13 شبکه تروریستی را خنثی کرده‌ایم

وزیر کشور فرانسه اعلام کرد، نیروهای این کشور پنج حمله تروریستی و 13 شبکه وابسته به افراط‌گرایان سوریه را خنثی کرده‌اند اما آمار جوانانی که فرانسه را برای پیوستن به درگیری‌های سوریه و عراق و جنگیدن در کنار داعش ترک می‌کنند، در یک سال گذشته دو برابر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، شبه نظامیان فرانسوی بخش عمده اروپایی‌هایی را که به افراط‌گرایان در عراق و سوریه پیوسته‌اند تشکیل می‌دهند و مقامات این کشور نگران هستند آن‌ها با کسب مهارت‌های جدید جنگی ممکن است به کشور بازگشته و دست به حمله تروریستی بزنند.

اخیرا تقاضای گروه داعش برای آن که افراد دست به حملات تروریستی در غرب بزنند باعث نگرانی مقامات غربی شده است. برنارد کازونوو، وزیر کشور فرانسه اظهار داشت، مسکو متعهد به مقابله با شبکه‌های تروریستی است اما تاکنون هزار و 200 شهروند فرانسوی عازم سوریه شدند و 400 نفر از آن‌ها همچنان در منطقه جنگی به سر برده و 200 نفر نیز در مسیر پیوستن به جنگ هستند.

او جزییات بیشتری درباره 5 حمله تروریستی خنثی شده فاش نکرد اما گفت که این حملات از اوت 2013 تاکنون خنثی شده‌اند.

وی همچنین عنوان نکرد که آیا این حملات توسط افراد بازگشته از سوریه برنامه‌ریزی شده و یا توسط کسانی که فرانسه را به مقصد منطقه جنگی ترک نکرده‌اند، برنامه‌ریزی شده‌اند.

انتهای پیام

کد N633938