ابوترابی فرد: حقوق کارکنان دولت ۲۰۰ هزار میلیارد و بودجه عمرانی کل کشور ۱۵ هزار میلیارد تومان است

ایرنا نوشت:

حجت الاسلام سید محمد حسن ابوترابی فرد روز چهارشنبه در نشست با فعالان سیاسی و فرهنگی در کرمان افزود: سیستم اداری ما یک دایناسور بزرگ و یک جنازه است که فقط مانع حرکت است.وی با اشاره به این که شرایط ایران امروز در یک موقعیت ویژه قرار دارد، گفت: برای اینکه بتوانیم این جایگاه را حفظ کنیم و استحکام ببخشیم هیچ راهی جز ارتقای ظرفیت های فرهنگی و اقتصادی درون نظام نیست. وی خاطرنشان کرد: هرچه داریم از فرهنگ مان است ولی باید بر ارتقای آن بیفزاییم.

نایب رییس اول مجلس نهم افزود: در حوزه اقتصادی نیز باید ظرفیت های درون نظام را بشناسیم و تقویت کنیم.وی با اشاره به اینکه در حوزه اقتصادی باید به تولید توجه داشته باشیم گفت: ریشه مصایب اقتصادی و بیکاری و فقر در کشور این است که همه دنبال کار در سیستم اداری هستند. وی از استاندار کرمان به عنوان مدیری توانمند نام برد و افزود: امروز استاندار کرمان نه اختیارات کافی و نه سیستم کارآمدی برای تحقق اهداف دارد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد بیان کرد: ما باید نگاهمان را تغییر دهیم و به طور جدی برای ارتقای سیستم مدیریتی کشور فکری بکنیم.وی گفت: اگر موتور تولید در کشور روشن شود در کوتاهترین زمان ممکن ایران به یک قدرت بزرگ اقتصادی تبدیل می شود. وی تاکید: ما ظرفیت های فراوانی داریم و اگر اراده کنیم تولید ثروت می کنیم.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توانمند سازی مردم باید دغدغه ما باشد گفت: باید روستاییان را توانمند کنیم که نتوانند از روستا جدا شوند و این با زمینه تولید محقق می شود و مطالبات مردم باید تغییر کند.وی تصریح کرد: چه قدمی به سمت افزایش پول ملی و برای کاهش تورم برداشته ایم. وی گفت: اضافه کردن حقوق و افزایش هزینه ها کار اشتباهی است که انجام می دهیم.

ابوترابی فرد افزود: انقلاب اسلامی پدیده مبارکی است که در پرتو عنایات خدای متعال امروز در دستان توانای ملت بزرگ ایران به عنوان سرمایه ای ماندگار در خدمت اسلام و امت اسلام توفیق خدمت دارد.وی گفت: از هر زوایه ای به انقلاب بنگریم دارای ظرفیت های متراکم و انباشته شده ای است که دیدگان صاحبنظران و سیاست مداران را به خود معطوف می کند. وی بیان کرد: مقطع کنونی دوران حیات سیاسی در نظام یکی از مقاطع بسیار حساس، تعیین کننده و سرنوشت ساز برای ملت ما و منطقه و دنیای اسلام است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: در این سال های اخیر خصوصا از هنگام شکل گیری حماسه سیاسی سال 92 که با تدبیر و هدایت مقام معظم رهبری و مشارکت ملت ایران و جریان های سیاسی خلق شد انقلاب در یک شرایط نوینی قرار گرفت.وی تصریح کرد: حوادث 88 به بعد تاریکی را در فضای سیاسی کشور پدید آورده بود و در نتیجه آثار سیاسی و اجتماعی را به جای گذاشت و موقعیت سیاسی و منطقه ای و بین المللی ایران را که در یک نقطه اوج قرار داشت با ابهام روبرو کرد. وی افزود: حادثه 24 خرداد سال 92 ناگهان این صحنه را به طور کامل به نفع ایران در یکی از قله های اوج تغییر داد و ایران را به عنوان نماد مردم سالاری و آزادی و یک نظام سیاسی برآمده از آرای ملی و نماد وحدت ملی زیر چتر رهبری نظام معرفی کرد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد با اشاره به اوج تحریم ها و تنگنای اقتصادی در گذشته گفت: دراین شرایط در حالی که کشورهای مقاومت به شدت تحت فشار بودند ما ناگهان توانستیم یک کار بزرگ سیاسی را رقم بزنیم.وی اظهار کرد: بعد از این رویدادها مسئله داعش اتفاق افتاد که می خواست با چرخش از سوریه عراق را فتح کند. وی بیان کرد: با حضور موثر ایران و عنایت خداوند این نقشه به نفع دولت عراق و در راستای اهداف عراق تغییر پیدا کرد.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی گفت: در این فاصله جمهوری اسلامی در موضع اقتدار در منطقه قرار گرفته است.وی با اشاره به اجتماع بزرگ شیعیان در اربعین امسال افزود: این اجتماع در کنار حرم امام حسین (ع) با نگاه های سیاسی ایران و عراق و همسو بودن سایت ها بود که اتفاق افتاد. وی گفت: این اجتماع یک نمایش قدرت بود البته این آغاز کار است.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه به کرمان سفر و صبح امروز در همایش وحدت حوزه و دانشگاه نیز شرکت کرد.

 

23503

کد N633907