جهانگیری: ایران آماده همکاری برای تحقق اهداف انسان‌دوستانه است

معاون اول رییس جمهوری با تاکید بر حمایت دایمی ایران از فدراسیون جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر گفت: جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه همکاری جهت کمک به تحقق اهداف انسان دوستانه این سازمان در عرصه بین المللی آمادگی دارد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، اسحاق جهانگیری عصر امروز در دیدار «الحاج اس سی» دبیرکل فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر با بیان اینکه این فدراسیون یکی از بزرگترین سازمانهای بین المللی است که در زمینه اقدامات بشر دوستانه فعالیت می کند اظهار امیدواری کرد اهداف انسان دوستانه در عرصه بین المللی بدون هرگونه تبعیض و برخورد گزینشی و سیاسی دنبال شود.

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه ایران در منطقه ای واقع شده که سالانه حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله موجب بروز خسارتهایی می شود، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران یکی از بخشهایی است که در مقاطع سخت به کمک مردم می شتابد.

جهانگیری افزود: در منطقه ما تا کنون جنگ های متعددی رخ داده و جمعیت هلال احمر ایران برای کمک به مردم آسیب دیده و جنگ زده در کشورهای همسایه و مسلمان مانند افغانستان، پاکستان، سوریه و عراق فعالیت چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به تجربیات ارزنده جمعیت هلال احمر ایران بر لزوم بکارگیری این تجربیات و توانمندی ها در اقدامات بشردوستانه بین المللی تاکید کرد و گفت: ایران از همکاری جمعیت هلال احمر با فدراسیون بین المللی حمایت می کند و امیدوارم حضور شما در ایران زمینه گسترش این همکاری ها را افزایش دهد.

معاون اول رییس جمهوری همچنین با اشاره به عضویت جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران برای دو دوره متوالی در هیات حاکمه فدراسیون، از عضویت مجدد جمعیت ابراز خرسندی کرد.

دبیرکل فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر نیز در این دیدار از اقدامات جمهوری اسلامی ایران و جمعیت هلال احمر کشورمان به خاطر تلاش های ارزنده و اقدامات موثر بشردوستانه قدردانی کرد.

«الحاج اس سی» جمعیت هلال احمر ایران را یکی از اعضای مهم فدراسیون دانست و گفت: این فدراسیون 180 عضو دارد که جمعیت هلال احمر ایران در این میان یکی از اعضای برجسته است.

وی یکی از وظایف جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر را جذب و به کارگیری نیروهای داوطلب عنوان کرد و افزود: جمعیت هلال احمر ایران در این زمینه عملکرد بسیار مثبتی داشته و توانسته دو میلیون عضو داوطلب داشته باشد.

وی افزود: اعضای داوطلب جمعیت هلال احمر ایران علاوه بر تعهد، افرادی حرفه ای و کارشناسانی خبره هستند که در زمینه های مختلف نظیر مدیریت بحران، به کارگیری تجهیزات، کمک های اولیه، دارو و سایر بخش ها تجربیات ارزنده ای دارند.

دبیر کل فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر گفت: در سراسر جهان از جمعیت هلال احمر ایران به عنوان الگو یاد می شود و فدراسیون نیز تلاش می کند تا ارتباط میان جمعیت هلال احمر ایران با سایر کشورها را فراهم کند تا از دانش و تجربیات ایران بیشتر استفاده شود.

 

23503

کد N633906