"به رویکرد منسوخ خود در قبال هاوانا پایان می‌دهیم"

اوباما از عادی‌سازی روابط با کوبا خبر داد

رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد که کشورش به رویکرد قدیمی خود در قبال کوبا که مانع پیگیری منافع واشنگتن می‌شود پایان خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا اعلام کرد که واشنگتن و هاوانا توافق کرده‌اند روابط دیپلماتیک خود را از سر گیرند و همکاری‌های اقتصادی و مسافرتی آزاد داشته باشند.

وی با اعلام اینکه آمریکا روابط خود را با کوبا تغییر می‌دهد تصریح کرد: در 50 سال گذشته این مهم‌ترین تغییر در سیاست خارجی آمریکا در قبال کوبا است.

رییس جمهوری آمریکا گفت که بدین ترتیب واشنگتن اکنون عادی‌سازی روابط خود را با کوبا آغاز می‌کند و به دنبال رقم زدن فصلی جدید است.

وی همچنین تصریح کرد که آمریکا درنظر دارد فرصت‌های بیشتری را برای همکاری آمریکایی‌ها و کوبایی‌ها فراهم کند. از سوی دیگر خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی دیگر به بررسی اصلی‌ترین سرفصل‌های تغییرات سیاست خارجی واشنگتن در قبال هاوانا پرداخته است.

در این گزارش ایجاد روابط دیپلماتیک، بهبود امکان سفر آمریکایی‌ها به کوبا، امکان تعاملات تجاری بیشتر میان دو کشور و بازبینی واشنگتن در این که هاوانا از تروریسم حمایت می‌کندف به عنوان محوری‌ترین سرفصل‌های تغییر در سیاست‌های طرف آمریکایی مطرح شده است.

انتهای پیام

کد N633850