علیپور مطرح کرد

اختصاص بیش از 48 هزار میلیارد تومان برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی در بودجه 94

بودجه 94

دبیر مجمع نمایندگان مازندران، از اختصاص هزار میلیارد تومان اعتبار به اشتغال جوانان در بودجه خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، کمال علیپور پیش از ظهر امروز 26 آذر در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه بخشی از بودجه در کشور عمومی و بخشی دیگر مربوط به منابع شرکت‌های خصوصی است، اظهار داشت: در کشور 500 هزار میلیارد تومان اعتبار بودجه بخش خصوصی است که این موضوع کمتر در مجلس به نقد و بررسی گذاشته می‌شود که در برنامه ششم و در بودجه سال آینده این موضوع نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بودجه عمومی کشور در سال آینده 267 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است، افزود: طبق برنامه 33 درصد از بودجه کشور وابسته به نفت و مابقی از افزایش مالیات و رصد مالیات نوین حاصل می‌شود.

دبیر مجمع نمایندگان مازندران اظهار داشت: بیش از 48 هزار میلیارد تومان بابت افزایش حامل‌های انرژی به یارانه اختصاص می‌یابد.

علیپور اظهار داشت: مقرر شده 5 هزار و 200 میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها به تولید،حمل و نقل و بهینه‌سازی مصرف سوخت در کشور اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه هزار و 300 میلیارد تومان از بودجه به تسهیل ازدواج و مسکن زوج های جوان اختصاص می‌یابد اظهار داشت: بحث تسهیل ازدواج جوانان در تبصره 13 نیز دیده شده است .

دبیر مجمع نمایندگان مازندران از اختصاص هزار میلیارد تومان اعتبار به اشتغال جوانان خبر داد و افزود : متاسفانه سازمان ورزش و جوانان بیشتر به بحث ورزش می پردازد و به بحث جوانان و اشتغال آنها کمتر ورود پیدا می کند .

علیپور با بیان اینکه امیدواریم 70 تا 80 درصد از درآمد هزار و 200 میلیارد تومانی استان برای مازندران هزینه شود اظهار داشت: 224 میلیارد تومان از منابع بودجه عمومی و 313 میلیارد نیز ازمحل ماده 80 به مازندران اختصاص می یابد .

دبیر مجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه سال گذشته پیشنهاد دادیم که دودرصد از بودجه عمومی را به مناطق محروم تخصیص دهیم، گفت: امسال تخصیص چهار درصد از بودجه عمومی را پیشنهاد دادیم که توسعه متوازن استان ها هدف ماده ۱۸۰ است.

وی با بیان این مطلب که فرهنگسرای مناسبی در خورشان مازندران نداریم گفت: اگر در ماده 180 به موضوعات مهم استان توجه کنیم شاهد رشد بسیار زیاد در ابعاد مختلف خواهیم بود .

دبیرمجمع نمایندگان مازندران با اشاره به اینکه ارتباط مجمع نمایندگان با اصحاب رسانه باید ادامه یابد، تصریح کرد: باید ارتباط رسانه با مجمع نمایندگان افزایش یابد .

علی‌پور با بیان اینکه تاکنون خرید تضمینی محصولات کشاورزی رضایت بخش بوده است ، افزود: اما هنوز با نقطه مطلوب فاصله داریم .

وی با بیان اینکه مهاجرت در سوادکوه بیداد می کند اظهار داشت: کارخانه ذغال شویی سوادکوه در اردیبهشت 94 افتتاح می شود.

دبیرمجمع نمایندگان مازندران گفت: کارخانه کوک سازی تا پایان 95 با صرف 86 میلیون یورو به بهره‌برداری می‌رسد و بیش از دو هزار نفر در سه شیفت کاری مشغول به فعالیت می‌شوند.

انتهای پیام

کد N633372