دیدار وزیر خارجه مصر با رئیس جمهور و وزیر خارجه عراق در بغداد

وزیر خارجه مصر در سفر به بغداد با رئیس جمهوری و وزیر خارجه عراق دیدار و با آن‌ها در خصوص راه‌های مقابله با گروه‌های تروریستی به ویژه داعش و تحولات عراق بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم، سامح شکری، وزیر خارجه مصر در سفر خود به عراق با فواد معصوم، رئیس جمهوری این کشور دیدار و بر حمایت قاهره از تلاش‌های دولت بغداد در مقابله با تروریسم تاکید کرد.

شکری همچنین پیام عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر مبنی بر تاکید بر ضرورت ادامه مذاکرات ملی و مشارکت تمامی گرو‌ه‌های عراقی جهت حفظ وحدت و ثبات این کشور و حمایت از تلاش‌های بغداد در مقابله با گروه‌های تروریستی از جمله داعش را به فواد معصوم تقدیم کرد.

فواد معصوم نیز بر نقش تاریخی مصر و اهمیت دیدار اخیر خود با سیسی در نیویورک تاکید کرد و گفت: ما خواهان ادامه مشارکت مصر در حفظ ثبات و امنیت عراق هستیم.

وی همچنین بر پایبندی دولت عراق به تحقق آشتی ملی با مشارکت تمامی طرف‌ها واهمیت تحکیم روابط میان عراق و مصر در تمامی زمینه‌ها تاکید کرد.

سامح شکری همچنین با ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق نیز دیدار و با وی در خصوص روابط دو جانبه، اوضاع داخلی عراق و راه‌های مقابله با گروه‌ها تروریستی بحث و تبادل نظر کرد.

انتهای پیام

کد N633322

خواندنی از سراسر وب