حسن‌خانی:

غرب با هدف استقرار در خاورمیانه با داعش مبارزه می‌کند

سیاسی

مشهد- معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش گفت: هدف غربی ها از مبارزه با داعش این است تا آن را ابزاری برای استقرار خود در خاورمیانه قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید حسن خانی ظهر چهار شنبه در گردهمایی سیاسی فرماندهان و مسئولان یگان های ارتش در منطقه خراسان رضوی كه در محل مهمان سرای ثامن الائمه ارتش برگزار شد گفت: در حوزه عملیات روانی، گروه های سلفی و تكفیری به دوگونه، به نفع خود و بر علیه دشمنان خود عمل می كنند.

معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش افزود: در مورد داعش باید نگاه ویژه ای داشت، این جریان به سه ابزار ایدئولوژی، سلاح و جنگ روانی مسلح است كه به شدت در این مورد آخر فعالیت می كنند.

وی ادامه داد: تا سال ۲۰۰۹ پنج هزار سایت خبری فعالیت های این گروه را تحت پوشش قرار می داد، و با نشان دادن تصاویر از اقدامات آنها سعی در ایجاد رعب و وحشت داشتند در حالی كه حتی كسانی را كه داعش سر می برید از قبل مرده بودند و معلوم می شود آنها حتی توان این كار را نیز ندارند.

داعش یك نفر را می كشد و هزار نفر را با آن می ترساند

حسن خانی افزود: ما امروز داعش را نباید برای خود بسیار كوچك بشماریم و در آن طرف نیز نباید آن را آنقدر بزرگ كنیم كه بعد خودمان نیز از آن بترسیم، داعش یك نفر را می كشد و هزار نفر را با آن می ترساند و رسانه ها نباید در دام فضا سازی روانی آنها قرار بگیرند

معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش با بیان اینكه امروز هدف غربی ها از مبارزه با داعش این است تا آن را ابزاری برای استقرار خود در منطقه كنند تصریح كرد: عراق امروز نتیجه ۱۰ سال جنگ آمریكا در این كشور است، آمریكا قصد داشت تا عراق را پایلوت خاورمیانه كند و به بهانه مبارزه با تروریسم وارد این كشور شد.

وی افزود: داعش تا كنون هیچ اقدامی بر علیه آمریكا انجام نداده با وجود اینكه آنها در ابتدا حركت خود را در جهت مبارزه با آمریكا اعلام كرده بودند، چرا آنها روز قدس را حرام شمردند؟ و چرا وقتی ابوبكر بغدادی به سران غربی نامه می نویسد از اسرائیل به عنوان ملت مظلومی یاد می كند كه حماس به آنها تعارض می كند؟

كشتن خبرنگار آمریکایی بزرگترین خدمت به آمریكا بود

حسن خانی ادامه داد: تصور نكنید سربریدن خبرنگار آمریكایی از اقدامات داعش علیه آن كشور است، اینطور نیست بلكه كشتن او جیمزفولی بزرگترین خدمت به آمریكا بود زیرا توجه تمام رسانه ها به سمت آن جلب شد و آنها توانستند اغتشاشی كه به دلیل كشته شدن مایكل براون سیاهپوست آمریكایی ایجاد شده بود را در خفای رسانه ای سركوب كنند.

معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش تصریح كرد: حملات آمریكا به داعش چند ویژگی دارد كه اولین آن گزینشی و فرمایشی بودن آن است، دوم در حملات خود زیرساخت های داعش را نابود نمی كنند.

وی گفت: ائتلاف ضد داعش یعنی رفیق دزد و شریك قافله بودن، زیرا همان كسانی كه گروه تروریستی داعش را بوجود آوردند امروز بر علیه آن ائتلاف تشكیل می دهند.

شکل گیری گروه های تروریستی برای آینده

حسن خانی بیان كرد: غرب به دنبال بازتولید جریان های تكفیری جدید است، امروز بوكوحرام در نیجریه كه بزرگ ترین دارنده چاه های نفت است شكل گرفته و در حال فعالیت است.

معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش افزود: جامعه الدعوه در پاكستان نیز جزو گروهای تروریستی مدرن و باسواد است، آنها بچه های خانواده های پرجمعیت را می خرند و با پرورش كودكان از آنان یك ربات در جهت اقدامات خود می سازند، این گروه در فرانسه و ۵۰ كشور دیگر جهان دفتر دارد اما كسی به آن توجه نمی كند زیرا این گروهای تروریستی را برای آینده در نظر گرفته شده اند.

وی گفت: در سال های آینده جنگ ها مبتنی بر مقاومت شكل می گیرد، در این میان باید علاوه بر افزایش نیروی نظامی خود، بصریت را نیز در بین خود بالا ببریم زیرا بصیرت باعث افزایش اقتدار كشور خواهد شد.