یک پژوهشگر حوزه و دانشگاه:

شاخصه بارز در زندگی حضرت زینب(س) هدف‎گرایی است

یک پژوهشگر حوزه و دانشگاه گفت: سبک زندگی حضرت زینب(س) هدف‎گرا است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه لرستان، حجت‎الاسلام والمسلمین علی سلطانی در همایش ملی سبک زندگی حضرت زینب(س) که در دانشگاه آزاد خرم‎آباد برگزار شد، افزود: حضرت زینب(س) تربیت یافته خمسه طیبه یا مکتب پنج تن آل عبا بوده که اولین شاخصه بارز در زندگی ایشان هدف‎گرایی است.

وی بیان کرد: حضرت زینب(س) در مداری به نام اسلام مبتنی بر کتاب خدا، عترت و پیغمبر رشد پیدا کرد و فعالیت‎های اجتماعی خود را در چارچوب این مدار به عالم بشریت عرضه کرد.

این پژوهشگر ادامه داد: اگر قرار است درباره سبک زندگی حضرت زینب(س) تحقیق شود، باید سیره حضرت زینب(س) شیعه و مسلمان را مورد کنکاش قرار داد.

نمیانده طلاب تهران با بیان اینکه زندگی مردم در عصر جاهلیت بر 3 محور خوردن، خوابیدن و شهوت استوار بود، اظهار کرد: هر مسلمان پیرو حضرت زینب(س) باید در طول حیات خود هدف‎گرا بوده و زندگی سه ضلعی نداشته باشد.

سلطانی یادآور شد: انسان بی‎هدف به راحتی توسط دیگران مدیریت خواهد شد و از تعالی و رسیدن به هدف اعلی زندگی دور خواهد ماند.

وی خاطرنشان کرد: سبک زندگی ایرانی - اسلامی یک محور و ستون اصلی به نام هدف داشته که حضرت زینب(س) نمونه‎ای بارز از هدف‎گرایی والا به شمار می‎رود.

انتهای پیام

کد N633151