ولایتی در حاشیه مراسم گرامیداشت پژوهش:

کسی نمی‌تواند خلاف قانون اساسی عمل کند

سیاست داخلی

هر کشور و نظامی خطوط قرمز مشخصی دارد. خطوط قرمز هر کشور به صورت عموم این است که قانون اساسی اگر مورد حرمت‌شکنی قرار بگیرد و کسی خلاف قانون اساسی عمل کند٬ مورد پذیرش نیست.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک در خصوص برخی رفتار‌ها در استرالیا تصریح کرد: استرالیا در حوزه بین‌المللی کشور قابلی نیست٬ بلکه تبعیت از کشورهایی چون آمریکا دارد و وضعیت تبلیغاتی عمومی غرب را بر عهده دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی‌اکبر ولایتی در حاشیه مراسم گرامیداشت پژوهش که در مرکز مطالعات استراتژیک برگزار شده بود با حضور در جمع خبرنگاران و در پاسخ به حاشیه‌های گروگان‌گیری اخیر سیدنی٬ متهم اصلی را یک فرد روانی خوانده و گفت: اقدام زشت این فرد مورد استفاده غرب و آمریکا قرار گرفت، رفتار این فرد آنقدر آشکار بود که مورد انتقاد دستگاه قضایی و وزیر کشور استرالیا قرار گرفت. بعید است چنین فردی که قاتل بوده و سابقه تجاوز داشته٬ مورد بی‌اطلاعی مسئولان کشور مذکور قرار داشته است.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک ادامه داد: این فرد با کارهای غیرمعقول بسیاری از خانم‌های شهروند کشور استرالیا را مورد آزار و تجاوز قرار داده بود. گاهی یک کشتی یا قایقی که افرادی را برای ورود به استرالیا حمل می‌کند٬ با سختگیری‌های بیش از حد آن کشور٬ موجبات غرق شدن آن فراهم می‌شود و خیلی‌ها کشته می‌شوند٬ اما فردی را که اختلالات روانی داشته و زمینه آن را فراهم می‌کند تا ابزار دست دیگران بوده و دستوراتی را اجرایی کند٬ با وجود قتل‌ها و جرایم مختلف آزاد کردند که حتی خود او نیز ضمن تایید این آزادی٬ ادعای روحانیت داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: این در حالی است که به هیچ وجه این فرد در حوزه علمیه درس نخوانده بود بلکه فقط یک ایرانی بوده که با اختلال روانی و تهیه تصاویری از او اعلام داشتند وی به عضویت داعش درآمده ولی با این وجود در خیابان‌های شهر آزادانه رفتار می‌کرد و پلیس به او کاری نداشت. این مساله کاملا قابل تردید است و نقشه‌ای شناخته شده و مبتذل است که نهادهای امنیتی استرالیا پیاده کرده‌اند.

به گفته ولایتی؛ استرالیا در حوزه بین‌المللی کشور قابلی نیست٬ بلکه تبعیت از کشورهایی چون آمریکا دارد و وضعیت تبلیغاتی عمومی غرب را بر عهده دارد. مسئولان این کشور معمولا در هر کاری که بنا باشد علیه جهان اسلام و جهان سوم انجام می‌دهند لذا استرالیا از جمله کشورهایی است که در این امور مشارکت کرده لیکن قابلیتش در همین حد است و هر کار مبتذلی انجام می‌دهد تا در سایه آن سوءاستفاده تبلیغاتی کند و دیگران را مورد انتقاد قرار دهد.

وزیر خارجه اسبق کشورمان همچنین در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه با توجه به نزدیکی سالگرد نهم دی چرا همچنان فتنه٬ خط قرمز شناخته می‌شود گفت: هر کشور و نظامی خطوط قرمز مشخصی دارد. خطوط قرمز هر کشور به صورت عموم این است که قانون اساسی اگر مورد حرمت‌شکنی قرار بگیرد و کسی خلاف قانون اساسی عمل کند٬ مورد پذیرش نیست. حال ممکن است کسی قانون اساسی را قبول نداشته باشد اما برخلاف قانون اساسی در یک امر مهمی مثل انتخابات ایجاد آشوب کند که منجر به قتل عده‌ای شود و اینکه کشورهای بیگانه را تحریک کند یک امر نابخشوندی است.

کد N632965