چاووش اوغلو:

آنکارا انتقاد اتحادیه اروپا را نمی پذیرد

سیاسی

وزیر امورخارجه ترکیه با ناعادلانه خواندن واکنش اتحادیه اروپا در قبال مسائل داخلی این کشور اعلام کرد که انتقاد آنها قابل پذیرش نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو آلمان،"مولود چاووش اوغلو" وزیر امورخارجه ترکیه در نشست خبری با همتای نروژی خود در آنکارا همچنین اظهار داشت: دولت ترکیه انتقاد اتحادیه اروپا درخصوص بازداشت روزنامه نگاران را به هیچ وجه نمی پذیرد.

وی با بیان اینکه رویکرد اتحادیه اروپا به هیچ وجه منطقی و قانونی نیست، اظهار داشت: رویکرد اتحادیه اروپا در قبال مسائل روی داده در ترکیه با آنچه از سیاستهای خود درباره کشورهای مختلف ارائه می دهد، مغایرت دارد.

سه روز گذشته پلیس ترکیه بیش از 150 روزنامه‌نگار از جمله سردبیر روزنامه تودی زمان را به اتهام حمایت از فتح الله گولن، روحانی مستقر در آمریکا بازداشت کرد. گولن طی سال‌های اخیر از یکی از متحدان اردوغان، به یکی از مهمترین دشمنانش تبدیل شده است.

"فدریکا موگرینی" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که هفته پیش به همراه هیاتی عالی‌رتبه از اتحادیه اروپا با رئیس‌جمهوری ترکیه دیدار کرد، نسبت به این اقدام واکنش نشان داد و گفت: من از این اقدام آن هم مدت کوتاهی پس از گفت‌وگوهای سازنده با دولت ترکیه بسیار متعجب شدم.

.