مرعشی عنوان کرد:

دولت یازدهم بااعمال سیاستهای عالمانه ثبات و آرامش را به کشور بازگرداند

سیاسی

یاسوج - سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: دولت یازدهم با اعمال سیاست های هوشمندانه و عالمانه ثبات و آرامش را به کشور بازگرداند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین مرعشی سه شنبه شب در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: حمایت از دولت، حمایت از رهبری، ارزش ها و آرمان های این انقلاب و نظام است.

مرعشی با اشاره به ساماندهی اوضاع سیاسی در کشور و ایجاد حاشیه امن برای مردم به عنوان تصمیم گیران اصلی نظام، اظهار داشت: باید میدان و عرصه را بر افراطیون در هر دو جبهه اصولگرایی و اصلاح طلبان تنگ کرد و خردورزان این دو جبهه اجازه جولان دادن های پوچ و بی معنای سیاسی را به افراطیون ندهند.

وی در خصوص ارزیابی خود از اقدامات دولت تدبیر و امید گفت: ارزیابی من به عنوان کسی که سال‌ها در دستگاه‌های اجرایی و در سطوح مختلف بودم و هشت سال در مجلس فعالیت داشته‌ام این است که آقای روحانی به خوبی در حال اداره کشور بوده و با سیاست‌هایش کشور را رو به سوی تعالی می‌برد.

مرعشی افزود: روحانی عالمانه با تکیه بر بدنه کارشناسی کشور سیاست‌های مهمی را اصلاح کردند که مهمترین آن بحث تعامل با دنیا است.

وی اظهار داشت: دکتر روحانی با شناخت و تجربه کافی از شرایط موجود در جهان در وهله نخست و با تدبیری هوشمندانه و عالمانه موضوع تعامل با دنیا را در سیاست خارجی دولت خود مطرح و عملیاتی کرد.

وی افزود: بخش عمده ای از مشکلات اقتصادی کشور در نتیجه مراودات و مبادلات سیاسی و اقتصادی با دنیا، برطرف می شود.

تجدید نظر در سیاست خارجی کشور را راهبرد هوشمندانه دولت تدبیر و امید

عضو حزب کارگزاران سازندگی به اقتصاد مقاومتی و سیاست های ابلاغی آن از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: مهمترین و اصولی ترین تعریف این نوع اقتصاد پویا نیز اقتصادی که درون زا و برون گرا باشد یعنی با تکیه بر تولید و توان داخل باید از قطار پرشتاب اقتصادی و بازارهای جهانی نیز نباید عقب افتاد.

مرعشی، تجدید نظر در سیاست خارجی کشور را راهبرد هوشمندانه دولت تدبیر و امید عنوان کرد و اظهار داشت: تغییر سیاست خارجی در زمانی روی داد که به دلیل سیاست های خصمانه غرب و اعمال تحریم های تحریم های ظالمانه روبرو بودیم.

وی تصریح کرد: روحانی در شعارهای انتخاباتی قبل از دوران ریاست جمهوری خود نیز معتقد بود که سانتریفیوژها باید بچرخد اما چرخ اقتصاد کشور نیز باید بچرخد و مردم در آسایش و رفاه اقتصادی زندگی کنند.

مرعشی بیان داشت: رییس دولت یازدهم همچنان که به حق هسته ای ملت احترام می گذاشت و به آن اعتقاد داشت از سایر نیازها و ضرورت های کشور نیز غافل نبود.

وی اصلاح و بهبود وضعیت نابسامان و بی نظمی های اقتصادی را از سایر مولفه ها و شاخص مثبت دولت یازدهم و شخص رییس جمهور دانست و در تشریح آن، گفت: دولت تدبیر و امید با توجه به توان کارشناسی موجود در کشور تورم بالای ۴۲درصد را به زیر ۲۰ درصد کاهش داد.

مرعشی در خصوص سیاست خارجی دولت نیز گفت: اکنون تیم قوی و با تدبیر سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران با حفظ همه ارزش ها و آرمان های ملت و انقلاب در حال ایجاد یک روحیه تعامل دوسویه و برقراری ارتباط منطقی با جهان هستند.

مرعشی با بیان اینکه حیرت آور است که عده ای در داخل کشور نگران به ثمر نشستن تلاش ها و اقدامات تیم مذاکره کننده هسته ای هستند، افزود: از هر زاویه و ابعادی که به موضوع هسته ای کشور نگاه کنیم موفقیت تیم هسته ای و پشتیبانی از آنها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

وی تاکید کرد: به نظر می رسد هر کس که ایرانی باشد، دلسوز واقعی ولایت و این نظام و دغدغه آرمان ها و چالش های موجود در کشور را داشته باشد نباید به خود اجازه ناکامی تیم هسته ای کشورمان را در سر بپروراند.

مرعشی همچنین دلیل بروز مفاسد را تهی شدن کشور از افراد اصیل و کارشناس عنوان کرد، گفت: وقتی کشور را از آدم‌های با اصالت و با تعهد خالی می‌کنند چنین اتفاقاتی می‌افتد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص جایگاه رهبری اظهار داشت: رهبری رکن اصلی کشور هستند و اساس اداره کشور متکی به رهبری در جمهوری اسلامی است و نمی‌توانیم این سرمایه بزرگ را نادیده بگیریم.

وی تصریح کرد: یک مقایسه کوتاه که بین عراق و افغانستان و سوریه و بحرین و ایران داشته باشیم در خواهیم یافت اصولی داریم که کلیت کشور و نظام را حفظ می‌کند و یکی از این اصول موضوع رهبری است.