30 چهره برجسته قطیف عربستان حادثه تروریستی اخیر را محکوم کردند

عربستان

30 تن از چهره‌های برجسته استان شیعه نشین قطیف و تاجران این استان در بیانیه‌ای کشته شدن نیروی امنیتی عربستانی را محکوم کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، در راستای محکومیت کشته شدن یک نیروی امنیتی عربستانی که با شلیک دو فرد ناشناس در شهر العوامیه (واقع در شرق عربستان) روز یکشنبه صورت گرفت، 30 تن از چهره‌های برجسته استان قطیف و تاجران این استان در بیانیه‌ای این حادثه را محکوم کردند.

در این بیانیه بر نقش نیروهای امنیتی در مقابله با افراط‌گرایان، تروریست‌ها و حمایت از امنیت کشور و شهروندان تاکید شده و هرگونه هدف گرفتن نیروهای امنیتی و یورش به آنان حین انجام وظیفه خود، اهانت به امنیت کشور و مخالفت با دینی است که هرگونه تجاوزی را ممنوع و خشونت و قتل را جرم می‌داند.

امضاکنندگان با محکومیت این حادثه، تاکید کردند: ما این اقدام متجاوزانه که منجر به کشته شدن عبدالعزیز احمد عسیری، سرباز نیروی امنیتی عربستان شد را محکوم می‌کنیم.

هیاتی از استان قطیف روز گذشته این بیانیه را به سعود بن نایف بن عبدالعزیز، فرمانده منطقه شرق ارائه داد.

فرمانده منطقه شرق با استقبال از این هیات تاکید کرد که نیروهای امنیتی قادر هستند این گروه جنایتکار را از بین ببرند و این اقدامات جنایاتکارانه هرگز در کار نیروهای امنیتی عربستان خلل ایجاد نخواهد کرد.

انتهای پیام

کد N632443