زاکانی:

عده ای چشم خود را بر اقتدار کشور بسته اند

سیاسی

بیرجند- نماینده مردم تهران در مجلس گفت: عده ای چشم خود را بر قدرت‌ کشور بسته اند، ادامه داد: ما کشوری توانمند داریم و موظف هستیم مشکلات مردم را حل کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در کنگره شهدای دانشجوی خراسان جنوبی با اشاره به 27 آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهارکرد: امید داریم دانشگاهی پویا و حوزه‌ای توانمند و با عظمت را در کنار هم ببینیم و آرمان‌های انقلاب را یکی پس از دیگری به عینیت برسانیم.

 وی با اشاره به اینکه پیرامون شهید و شهادت صحبت کردن در گام اول انجام وظیفه است و یاد انها را زنده نگه داشتن است، تصریح کرد: زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا کمتر از شهادت نیست و باید راه خود را مانند شهدا بشناسیم و در صراط مستقیم گام‌های استوار برداریم.

وی با اشاره به اینکه در آینه تاریخ میتوانیم با شهدا تاریخ را مرور كنیم و اهل دعا و عمل را از هم باز شناسیم؛ گفت: می‌توانیم خود و دیگران را محک بزنیم که چه میزان ولایت‌مدار هستیم.

 زاکانی با بیان اینکه اگر نسل امروز و فردا نیاز به الگو دارند با مراجعه به شهدا میتوانند بهترین الگوها را داشته باشند، تصریح کرد: در چهره شهدا نمادها و بنیان‌های استواری را می بینیم که در سنین جوانی راه صد ساله را یک شبه طی کردند.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه شهدا مظهر اقتدار ایران اسلامی هستند؛ عنوان کرد: شهدا مسیر خود را آگاهانه رفتند چرا كه ولایت مدار بودند و مسیر خود را بر مدار ولایت انتخاب کردند.

زاکانی با اشاره به اینکه بعضی توجه نمی كنند چه میراث بزرگی را شهدا برای ما به جا گذاشته‌اند؛ گفت: ما باید مانند شهدا پای ولایت و انقلاب بمانیم و با تمام توان از این نظام و ولایت دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه ما با آمریکا تاکنون پنج نبرد داشته ایم؛ تصریح کرد: در دهه نخست انقلاب اسلامی با یک جنگ سخت و سنگین مواجه شدیم که آمریکا از گفتن آن ابایی نداشت ولی در نتیجه فهمیدند که مقابل ایران نمی توانند بایستند و برخورد کنند.

 وی بیان داشت: در سال 67 نیز جنگ نرم را طراحی کردند که مقام معظم رهبری بحث تهاجم فرهنگی را بیان کردند اما متاسفانه به سخنان رهبری در حوزه مقابله با جنگ نرم بی توجهی شد.

زاکانی با بیان اینکه در اواخر دهه 70 دشمن به ‌شیوه‌ دعوای بین مسئولان به سراغ ما آمد اما باز هم ناکام ماند، تصریح کرد: در سال 88 دشمن الگویی را که 10 سال روی آن برنامه‌ریزی کرده بود را در ایران پیاده کرد.

 وی با اشاره به اینکه در فتنه سال 88 رهبر‌ معظم‌ انقلاب‌ اسلامی فرمودند "برخی‌ها انقلاب را تا لبه پرتگاه بردند"، افزود: هم‌اکنون پنجمین حوزه تقابلی را تحمل می‌کنیم اما دشمن بداند ایران‌اسلامی همیشه پیروز بوده و خواهد بود.

زاکانی با اشاره به سخنان علی‌مطهری در دانشگاه صنعتی بیرجند مبنی بر آزادی سران فتنه‌گران، بیان داشت: برخی از دوستان نگاه سطحی به فتنه دارند و راحت از کنار این موضوعات می گذرند.

 وی با اشاره به اینکه برخی فکر می‌کنند که فتنه یک دعوای شخصی بوده و برخی دیگر سطح فتنه را بالاتر و دعوا برای تصاحب میز و صندلی می دانند؛ ادامه داد: قضیه از این عمیق‌تر بود و نظام سلطه تصمیم به ریشه‌کنی انقلاب اسلامی گرفته بود.

 موسوی حرفی برای گفتن نداشت

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه در آن زمان با آقای موسوی صحبت کرده و وی حرفی برای گفتن نداشت؛ عنوان کرد: موسوی می‌گفت که اگر من کوتاه بیایم این 13 میلیون رأی از من عبور می‌کنند.

 زاکانی با انتقاد بر اینکه كجای اسلام و قرآن به ما حق می دهد كه كار باطلی انجام دهیم كه جمعی پشت سر ما باشند، گفت: کسانی که سابقه‌ای در انقلاب داشتند امروز یک حرف‌هایی می‌زنند که برای انقلاب غیرقابل باور بود اما عده ای باور کردند.

وی با بیان اینکه آقای کروبی اصرار می‌کرد که جمهوریت و اسلامیت نظام به خطر افتاده است، تصریح کرد: کروبی عنوان کرده بود دلیل آن نیز این است که من سال 84 حدود 4.5 میلیون رأی داشتم ولی الان 350 هزار رأی آوردم و جمهوریت نظام به خطر افتاده است.

نماینده مردم تهران در مجلس به دیدارهایی که در زمان فتنه با هاشمی رفسنجانی نیز داشته است هم اشاره کرد و افزود: دفعه اول 27 خرداد 88 بود و به آقای هاشمی گفتیم که موسوی حرفی برای گفتن نداشت و ما احساس می‌کنیم که اگر برای بار دوم برویم می‎ ‌توانیم ارتباط برقرار کنیم که آقای هاشمی گفت موسوی حرف‌های خود را به شما نگفته است.

وی بیان کرد: در انتخابات سال 88 با تمام افراد صحبت کردیم اما هیچ حرفی نداشتند و در آن جریان، سران فتنه لغزیدند و به سمت دشمن رفتند.

 وی با بیان اینکه نظام تحمل کرد تا مردم خودشان به پشت صحنه اصلی فتنه دست پیدا کنند و حقیقت را دریابند؛ بیان داشت: نظام تصمیم گرفت به برخی از افراد محبت کند و آن‌ها را حصر کرد که این تصمیم شورای عالی امنیت ملی بود.

زاکانی با بیان اینکه فتنه گرانی بیانیه دادند و مردم را به خیابان‌ها کشاندند، محارب‌اند، گفت: افرادی که خواستار محاکمه سران‌فتنه هستند؛ اگر آن‌ها اعدام شوند، این موضوع را پیراهن عثمان و دوباره آشوب برپا می‌کنند که نظام برای جلوگیری از فتنه‌ای دیگر تدبیر می‌کند.

وی تصریح کرد: دست انقلاب پر است و اگر محبت می‌کند عده‌ای نباید دست خود را فراتر بگذارند و زیاده خواهی کنند بلکه وظیفه داریم که به دولت برای حل مشکلات مردم کمک کنیم اما متاسفانه برخی‌ چشم خود را بر واقعیت‌ها می‌بندند.

 وی با اشاره به وجود دو منطق در کشور گفت: یک منطق امام و رهبری را باور دارند و به‌دنبال ایجاد تمدن اسلامی هستند و منطق دیگر می گوید همین قدر که حق حیات داشته‌باشیم، کافی است و با اندیشه آرمانی امام نمی‌شود کشور را اداره کرد.

وی با اشاره به نگاه غلط گروه دوم بیان داشت: این گروه فکر می کنند با آمریکا نمی شود جنگید و تورم موقعی حل می‌شود که با آمریکا ارتباط داشته‌باشیم.

وی با بیان اینکه عده ای چشم خود را بر قدرت‌های کشور بسته اند، ادامه داد: ما کشوری توانمند داریم و موظف هستیم مشکلات مردم را حل کنیم.

 وی با تاکید بر اینکه کشور به انرژی هسته ای نیاز دارد، عنوان کرد: 20 سال آینده سوخت فسیلی ایران خالی است و چیزی برای جوانان امروز نمی ماند چرا عده‌ای غیر کارشناسی حرف می‌زنند؟

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه شهید شهریاری با توسل به ائمه در بحث انرژی هسته کار را پیش برد؛ گفت: انقلاب‌اسلامی روز‌به ‌روز رونق بیشتری پیدا می‌کند و امیدواریم بتوانیم مسیر شهدا را با افتخار دنبال کنیم.