قالیباف: پیشرفت در مذاکرات را مرهون رزمندگان هستیم

محمدباقر قاليباف,شهرداري تهران

شهردار تهران گفت: فکر نکنید که اگر مسئولان ما امروز در حوزه خارجی با شش کشور ابرقدرت دنیا پشت میز مذاکره می‌نشینند توان دیپلماسی ماست بلکه این عظمت و بزرگی متعلق به رزمنده‌های مظلومی است که در عملیات والفجر مقدماتی در پشت خاکریز مجروح شدند.

به گزارش خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ‌محمد باقر قالیباف شب گذشته در کنگره جهادگران پیشکسوت شهرداری تهران خطاب به حاضران بیان کرد: برای ما توفیقی است که در کنار کسانی باشیم که در دو جبهه خدمت کرده‌اند. یک جبهه حضور در دفاع مقدس و دفاع از میهن و ناموس و آرمان و ارزش‌ها و جبهه دیگر خدمت به مردم در سایه نظام اسلامی است و وظیفه بنده است که به همه کارمندان به خصوص بازنشستگانی که جوانی خود را در خدمت به مردم سپری کرده‌اند خدمت کنم.

قالیباف ادامه داد: امروز عزت کشور احیای مجدد اسلام است و بدون شک این افتخار بزرگی که نصیب ملت شده است مدیون مجاهدت‌های شما جانبازان، آزادگان و خانواده‌های شهداست.

وی در ادامه بیان کرد: در این کشور هر کسی با هر گرایشی اعم از مسلمان، غیرمسلمان و انقلابی اگر ذره‌ای انصاف داشته باشد خود را مدیون ایثارگران می‌داند چرا که آرامش زندگی خود را در تمام ابعاد مدیون شما می‌داند. بنده با همه وجودم باور دارم که زندگی مادی و معنوی خود را مدیون یکایک شما هستم و تا زمانی که در قید حیات باشم خدمت گزار شما عزیزان خواهم بود.

شهردار تهران در رابطه با سنت‌های الهی به عنوان یکی از مهمترین عناصر موجود در جبهه‌ها بیان کرد: هرکسی با هر سلیقه‌ای به جبهه‌ها می‌آمد به سنت‌های الهی ایمان داشت. همانطور که شهید مطهری در وصف امام خمینی می‌گوید که امام به خدا، مردم و خود ایمان داشت. آن روزی که امام خمینی فرمودند راه قدس از کربلا می‌گذرد شاید بسیاری از افراد در ظاهر و یا در دل خود این حرف را به تمسخر گرفتند اما شما رزمندگان به این حرف ایمان داشتید و پشت خاکریزها جنگیدید.

وی افزود: در حالی که در جریان دفاع مقدس گاهی به حدی در پشت خاکریز فشار وارد می‌شد که می‌گفتیم خدایا ما کربلا را نخواستیم همین خاکریز ما را حفظ کن. حتی گاهی فشار به حدی می‌شد که می‌گفتیم خدایا این خاکریز هم برای صدام اما کاری کن که بتوانیم مجروحان و شهدا را از خاکریز بیاوریم. اما با تمام اینها هیچ وقت از باور اینکه پیروزی از آن کسانی است که در راه خدا گام بر می‌دارند دست بر نداشتیم.

شهردار تهران ادامه داد: تا زمانی که باور ما بر این باشد که هیچ برگی بی اذن خدا از درخت جدا نمی‌شود مطمئن باشید موفقیت و پیروزی در هر عرصه‌ای از نظامی و جنگی تا اقتصادی از آن ما خواهد بود. اگر ما باور کنیم که روزی دهنده خداوند است و ما به عنوان پدر خانواده تنها وسیله هستیم به دنبال آن برکت به زندگی می‌آید. اما اشکال اینجاست که فکر می‌کنیم ما باید رزق خود را فراهم کنیم.

وی در پایان نیز بیان کرد: ما باید تلاش کنیم تا در کار خود تدبیر داشته باشیم و با اخلاص و محبت حرکت کنیم و به پیش برویم.

انتهای پیام

کد N632290