/برخورد قاطع، عملی و بدون ملاحظه با مفاسد/

فومنی: ضعف در نظارت و نبود شفافیت موجب ایجاد فساد اقتصادی شده است

مبارزه با فساد

دبیر کل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه تا زمانی که ریشه‌های فساد در دستگاه‌ها باشد، فساد حل نمی‌شود، خاطرنشان کرد: باید بر دستگاه‌های نظارتی هم نظارت وجود داشته باشد.

دبیر کل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه تا زمانی که ریشه‌های فساد در دستگاه‌ها باشد، فساد حل نمی‌شود، خاطرنشان کرد: باید بر دستگاه‌های نظارتی هم نظارت وجود داشته باشد.

حجت الاسلام و المسلمین محمد زارع فومنی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه لزوم مبارزه با مفاسد اقتصادی سالهاست که مطرح می‌شود، اظهار کرد: با این وجود هنوز کوشش‌ها برای مقابله با فساد به نتیجه نرسیده است و مقام معظم رهبری هم تاکید دارند با برگزاری همایش، مسئله مفاسد حل نمی شود.

وی در ادامه اظهار کرد: باید این نکته را در نظر بگیریم که مبارزه با مفاسد اقتصادی به یک قوه محدود نمی شود بلکه همه قوا باید بسیج شوند. برای مبارزه با مفاسد اقتصادی موانع نظارتی وجود دارد و ما در بخش نظارتی ضعیف هستیم نمی توان فقط با حرف به مقابله با فساد رفت. در کشور ما برخی حصار آهنی دارند و نمی‌توان به آن‌ها نزدیک شد.

این فعال سیاسی همچنین با بیان اینکه فساد هنگامی شکل می‌گیرد که نظارتی وجود نداشته باشد، خاطرنشان کرد: همه قوا باید به جنگ فساد بروند. در این بین کسانی هستند که مخالف شفاف‌سازی در مسائل اقتصادی هستند و اجازه نمی‌دهند که مسائل با شفافیت بیان شود. دولت گام‌هایی در زمینه شفاف‌سازی برداشته اما کافی نیست. دولت باید ابتدا شفاف سازی را از خود شروع کند و به مقابله با فساد برود تا سایر قوا نیز به مقابله با فساد بپردازند و با سرشاخه‌های فساد مقابله کنند. در واقع مقابله با فساد باید از درون دستگاه‌ها و قوا آغاز شود.

دبیر کل حزب مردمی اصلاحات در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: کسانی که حصار آهنی دارند قطعا از جایی حمایت می‌شوند و تا زمانی که این حمایت وجود داشته باشد نمی توان با آن‌ها مقابله کرد بنابراین باید برای مقابله با آن‌ها قوای کشور هماهنگ باشند. مجلس باید نقص قوانین برطرف کند، قوه مجریه شفاف‌سازی کند و قوه قضاییه هم نظارت خود را افزایش دهد تا از بروز فساد جلوگیری شود.

فومنی در پایان با اشاره به لزوم اقدام قاطع با مفاسد اقتصادی خاطرنشان کرد: اقدام قاطع و بدون مسامحه با مفسدان اقتصادی موجب افزایش اعتماد مردم می‌شود. باید با ریشه‌های فساد اقتصادی برخورد قاطع کرد و دیوارهای آهنی برخی افراد از بین برود. همچنین نباید در برخورد با مفاسد، جناحی عمل کرد.

انتهای پیام

کد N632288