اعلام آمادگی جب بوش برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

آمريكا

جب بوش، برادر کوچک جورج دبلیو بوش و فرزند جورج هربرت واکر بوش، روسای جمهور سابق آمریکا، برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام آمادگی کرد.

جب بوش، برادر کوچک جورج دبلیو بوش و فرزند جورج هربرت واکر بوش، روسای جمهور سابق آمریکا، برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) فرماندار سابق ایالت فلوریدا این خبر را روز سه‌شنبه ۱۵ دسامبر در صفحه فیس‌بوکش اعلام کرد.

جب بوش ۶۱ ساله نخستین چهره مطرح حزب جمهوری‌خواه آمریکاست که آمادگی خود را برای شرکت در رقابت‌های این حزب برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ اعلام می‌کند.

بوش‌های رئیس جمهور

جورج واکر بوش (۶۸ سال) - دوره ریاست جمهوری: هشت سال از ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۹ - کارنامه: حمله به افغانستان و عراق در پی حملات ۱۱ سپتامبر و پیامدهای آن.

جورج هربرت واکر بوش (۹۰ سال) - دوره ریاست جمهوری: چهار سال از ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۳- کارنامه: حمله به عراق در جنگ اول خلیج فارس.

به گزارش بی.بی.سی، با وجود این، او تنها نام آشنا در حلقه چهره‌های مطرح در انتخابات آینده آمریکا نیست.

هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق و همسر بیل کلینتون، رئیس جمهور پیشین آمریکا هم از سیاستمدارانی است که احتمال می‌رود در رقابت‌های انتخاباتی حضور داشته باشد.

در تمام نظرسنجی‌های معتبری که تا کنون انجام شده، شانس خانم کلینتون در انتخابات آینده بیشتر از جب بوش ارزیابی شده است.

کریستی کمپل، سخنگوی بوش به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته که انتظار نمی‌رود بوش تصمیم خود را تا قبل از سال آینده میلادی و پیش از "جلب حمایت" لازم رسما اعلام کند.

جب بوش در میان جمهوری‌خواهان از چهره‌هایی است که به عنوان طرفدار مهاجرت، یکی از مهم‌ترین مسائل مطرح در انتخابات پیش رو و در مجموع سیاست‌مداری میانه‌رو شناخته می‌شود.

او در انتخابات قبلی از میت رامنی، رقیب باراک اوباما حمایت کرد. رامنی ممکن است در انتخابات آینده به عنوان رقیب جب بوش در رقابت‌های مقدماتی جمهوری‌خواهان شرکت کند.

انتهای پیام

کد N632253