فرمانده ارتش اوکراین: بیش از 10 هزار سرباز روسیه در اوکراین حضور دارند

روسيه,اوكراين

یکی از فرماندهان ارشد اوکراین اعلام کرد، با وجود آتش‌بس جدید بیش از 10 هزار سرباز روسی مجهز به سلاح سنگین هنوز در منطقه شرق اوکراین مستقر هستند.

یکی از فرماندهان ارشد اوکراین اعلام کرد، با وجود آتش‌بس جدید بیش از 10 هزار سرباز روسی مجهز به سلاح سنگین هنوز در منطقه شرق اوکراین مستقر هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ویکتور موژنکو، فرمانده ستاد کل ارتش اوکراین در این باره به خبرنگاران گفت: تعداد سربازان فدراسیون روسیه در منطقه شرق کشور بین شش تا هشت هزار است. با این حال براساس برخی منابع این تعداد بیش از 10 هزار است.

وی در این باره افزود: نزدیک به 50 هزار سرباز روسی نیز در مرزهای شرقی اوکراین مستقر هستند؛ جایی که سلاح‌های سنگین زیادی نیز در آن وجود دارد.

بیش از این در روز دوشنبه سازمان ملل آتش‌بس بین نیروهای اوکراین و شورشیان حامی روسیه را امیدی برای پایان دادن به درگیری‌های هشت ماهه توصیف کرد. طی این درگیری‌ها دست‌کحم 4700 تن کشته و حدود یک میلیون تن بی‌خانمان شده‌اند.

کی‌یف و کشورهای غربی مکررا روسیه را به اعزام نیرو به شرق اوکراین برای حمایت از شورشیان محلی متهم می‌کنند؛ ادعایی که مقامات مسکو آن را رد می‌کنند.

موژنکو در ادامه اظهاراتش درباره تلاش‌های مسکو گفت، مسکو از زمان آغاز آتش‌بس به ارسال سلاح‌های سنگین و نیروهای پشتیبانی به شرق اوکراین ادامه داده است. به گفته موژنکو این کمک‌ها شامل انتقال نیرو، وسایل نقلیه زرهی و تانک می‌شود.

وی ادامه داد، با وجود بمباران‌های محدود مواضع نیروهای دولت اوکراین، آتش‌بس هنوز حفظ شده است.

انتهای پیام

کد N632250