آیت الله هاشمی رفسنجانی: اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی یک ضرورت همیشگی است

آیت الله هاشمی رفسنجانی

آیت الله هاشمی رفسنجانی اقتصاد مقاومتی را ضرورت همیشگی جامعه اسلامی خواند و گفت: رهبری نظام برای تدوین سیاست های کلی و اجرای آن در جامعه، وقت و سرمایه گذاشته اند، مکرر تأکید کرده و طبعاً انتظار دارند که دلسوزان انقلاب تحقق آنها را پیگیری کنند.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام این اظهارات آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی امروز در جلسه ای که به منظور ارائه گزارش وزیر کشور، جمعی از استانداران و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص برگزاری همایش های بسیج عمومی برای گفتمان سازی در خصوص سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تشکیل شد و دبیر شورای عالی امنیت ملی و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، در آن حضور داشتند، ایراد شد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این نکته که سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی باید زودتر به اجرا برسد، به مشورت های رهبری معظم انقلاب با شخصیت های حقیقی، حقوقی، نخبگان حوزوی و دانشگاهی اشاره کرد و گفت: از لحاظ دینی و ملی نیز این اقدام یک ضرورت عقلی است، چون امنیت روانی جامعه را تثبیت و پایدار می نماید.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، برگزاری همایش های استانی و آشنایی مردم و مسؤولان با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و مشورت در خصوص حسن اجرای آنها را، مهم، مؤثر و کارساز دانست و گفت: باید بوروکراسی بین مرکز و استان ها کم و مباحث مربوط به اختیارات استان ها مخصوصاً در مناطق مرزی مشخص شود تا تهدیدات القایی، تبدیل به فرصت های ارزنده در جهت رونق اقتصادی گردد.

وی نیرومندی و استقلال اقتصادی را بهترین دستاورد اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی نیاز به شرایط ویژه و حالت تحریم ندارد، بلکه باید در هر شرایطی سرلوحه کارهای تقنینی و اجرایی باشد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به منابع عظیم مردمی که بالطبع در بانک ها متمرکز شده اند، گفت: باید از این سرمایه در گردش به نفع تولید، اقتصاد مقاومتی و مردم در سراسر کشور استفاده کرد.

در آغاز این جلسه، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ، سردار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ، مظفر، مصباحی مقدم، ایروانی، میرسلیم، آقامحمدی و نبوی، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام ، ملاحی، مبینی، قاسمی و فروزان مهر، اعضای کمیسیون های مربوطه در دبیرخانه مجمع تشخیص و وزارت کشور، مقیمی، احمدی و روزبه، استانداران استان های مرکزی، فارس و قزوین، با ارائه گزارشی از نتایج بررسی ها و پیگیری های انجام شده، بر اهمیت تدوین، تبیین و اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی تأکید کردند و به بیان دیدگاه های خویش پرداختند.
کد N631934