فیلم/ روش ساخت سلاح جدید داعش

سیاسی

خبرگزاری مهر - گروه بین الملل: منابع امنیتی از ساخت سلاحی جدید توسط گروه تروریستی داعش خبر می دهند که تنها با استفاده از موشک جنگنده‎ها منهدم می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، منابع امنیتی اعلام کردند: گروه تروریستی داعش به تازگی از تسلیحات جدیدی در جنگ با ارتش عراق و نیروهای عشایری در این کشور استفاده کرده است که به "تانکرهای زرهی انفجاری" موسوم شده است. تروریستها برای ساخت این تانکرهای انفجاری در مرحله نخست سطح خارجی تانکر را از چهار جهت با ورقهای آهنی با قطر پنج سانتی متر می پوشانند و در مرحله دوم منافذ خالی میان سطح تانکر و پوشش آهنی را با کره های فلزی و دیگر مواد پر می کنند. عامل انتحاری نیز با تعبیه یک سوراخ مستطیل شکل کوچک می تواند هدایت تانکر را برعهده گیرد. گفته می شود در این عملیاتهای انتحاری یک فرد سوم به عنوان رصد کننده شرایط محیطی اطراف به راننده تانکر از طریق وسایل ارتباطی بی سیم اطلاع رسانی می کند. منابع امنیتی مدعی هستند سلاح جدید داعش تنها از طریق حملات جنگنده ها قابل انهدام است و با استفاده از گلوله های آرپی جی و سلاحهای دیگر توسط نیروی زمینی منهدم نمی شود. انفجار ناشی از این گونه عملیات نیز علاوه بر خساراتی که ایجاد می کند تا فاصله  30 کیلومتری به گوش می رسد.

فیلم/ روش ساخت سلاح جدید داعشخبرگزاری مهر - گروه بین الملل: منابع امنیتی از ساخت سلاحی جدید توسط گروه تروریستی داعش خبر می دهند که تنها با استفاده از موشک جنگنده‎ها منهدم می شود.