زاکانی:

رقابت در بین جریان اصولگرا کار درستی نیست/ لزوم حفظ وحدت اصوالگرایان

سیاسی

بیرجند – عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه در بین اصولگرایان باید وحدت بر محوراصول باشد، گفت: جریان اصولگرا به این جمع بندی رسیده که رقابت در بین جریان اصولگرا کار درستی نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی عصر سه شنبه در جمع  اصولگرایان خراسان جنوبی اظهارکرد: درحال حاضر ما در دوره جهاد اکبر هستیم که در این رابطه نیاز به الگویی داریم که گذشته را تحلیل و آینده را پیش بینی کنیم.

وی ادامه داد: وقتی به منظومه فکری امام راحل و مقام معظم رهبری مراجعه می کنیم به الگویی می رسیم که دارای انسجام است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: وقتی داخل مباحث کشور می شویم ما درکشور نسبت به نظام اسلامی سه گروه غیرخودی، بی تفاوت و خودی را داریم که در این رابطه غیر خودی ها بلند گوی دشمن هستند و خودی ها سیره و روش ولایت فقیه را قبول دارند.

وی با بیان اینکه در داخل نیروی های خودی نسبت به ولایت فقیه نیز سه گروه داریم، افزود: گروهای عقب افتاده، گروه های ملازم و گروهای جلو افتاده را داخل نیروهای خودی داریم که حسن روحانی، رئیس جمهور فعلی از جمله گروه های عقب افتاده و محمود احمدی نژاد رئیس جمهور قبلی از جمله گروه های جلو افتاده از ولایت فقیه است.

وی فتنه گران را نوعی غیر خودی دانست و افزود: اصلاحات نوعی خودی عقب افتاده نسبت به ولایت فقیه است که شورای نگهبان این گروه را برای انتخابات تایید می کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: مقام معظم رهبری به دنبال جذب فتنه گران بودند که متاسفانه آنها خود لغزیدند و رفتند.

وی با اشاره به اینکه درحال حاضر یک صحنه بسیار حساس در کشور وجود دارد، گفت: درسال ۵۸ زمانی جمعی از بزرگان به محضر امام رسیدند مبنی براینکه شهید بهشتی را به عنوان ریاست جمهوری مطرح کنند حضرت آقا فرمودند بروید و مجلس را بچسبید.

زاکانی ادامه داد: این سخن نشان از اهمیت جایگاه  مجلس دارد چرا که اگر مجلس دردست نیروی های انقلابی باشد می توان اقدامات موثری انجام داد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر که فراروی ما انتخابات مجلس و خبرگان رهبری وجود دارد ما با افرادی مواجه هستیم که در درون خودی ها سناریوهای مختلفی را دنبال می کنند.

وی تصریح کرد:  در زمینه مجلس خبرگان رقابت ها طوری رقم خورده است که سید حسن خمینی، هاشمی و سید محمد خاتمی  محور برنامه ریزی برای خبرگان رهبری هستند و تلاش انها است که همه ی ظرفیت ها را به نفع خود بسیج کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: این افراد برای اینکه در این صحنه موفق شوند امید جدی دارند که ظرفیت های آقای روحانی را برای خود جذب کنند.

وی اظهارکرد: در مقابل آقای روحانی تلاش خود را معطوف به مجلس آینده گذاشته است و چون رئیس جمهور ظرفیت جریانی ندارد به دنبال راه اندازی جریان جدیدی به نام اعتدال است.

وی گفت:  آقای روحانی به دنبال این است که جریان دوم خردادی ها را دنبال کند که انتظار رئیس جمهور این است؛ سه نفری که برای انتخابات مجلس خبرگان برنامه ریزی می کنند خودشان را در جریان اعتدال قرار دهند.

زاکانی بیان کرد: هم اکنون جریان اصولگرا به این جمع بندی رسیده است که رقابت در بین جریان اصولگرا کار درستی نیست و تجربه گذشته از جمله در انتخابات رئیس جمهوری این را کاملا برای ما معلوم کرد.

وی افزود: درجریان انتخابات ریاست جمهوری نظام سلطه همه غیرخودی را تشویق به رای دادن کرد و این در صورتی است که در سال ۸۸  تبلیغ می کردند که به پای صندوق های رای نروید.

وی عنوان کرد: آقای روحانی با مواضعی که دارد درحقیقت از جمله گروهای عقب افتاده از رهبری است و این در صورتی است که محمود احمدی نژاد جلوتراز سیاست های رهبری است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: احمدی نژاد هم کار خوب و هم کار بد داشت که اقدامات خوب آن فراموش و کار بد آن به پای اصولگرایان نوشته شد.

وی افزود: دعوای درون ملازمین و اتحاد در درون متاخرین موجب این شد که در انتخابات باختیم.

وی تاکید کرد: در بین اصولگرایان باید وحدت بر محور اصول باشد که این وحدت را باید به صورت جامع داشته باشیم و نگاه تنگ نظری نداشته باشیم که این موضوع باید در شهرستان نیز تسریع پیدا کند و ظرفیت های موجود جمع شوند.

زاکانی عنوان کرد: آقای احمدی نژاد علاقمند است که برگردد اما کسی به وی اعتماد ندارد.

وی بیان داشت: ما به عنوان ملازمین باید با هم متحد باشیم و اگرعیب ها و حسن ها افراد در کنار هم ببینیم و در زمینه رقابت ها اگر متاخرین و متقدمین باشند ما حق رقابت با هم نداریم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: ما به عنوان اصواگرایان موظف هستیم در خور شایستگی خود را برای انتخابات مجلس و مجلس خبرگان آماده کنیم.