دبیر شورایعالی امنیت ملی در دیدار با نخست وزیر سوریه:

اتکا به امنیت درون‌زا٬ راه‌ حل موفقیت‌های چشمگیر است

دولت

تجاوزهای اخیر رژیم صهیونیستی به حریم هوایی سوریه اقدامی علیه حاکمیت و امنیت ملی این کشور و در راستای حمایت از تروریست ها است و شورای امنیت سازمان ملل و دیگر کشورها باید به منظور جلوگیری از تکرار آن پاسخی قاطع به این تجاوزات دهند.

نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی بعدازظهر امروز (سه شنبه) با وائل الحلقی نخست وزیر سوریه دیدار و درباره تحولات منطقه و راهکارهای گسترش همکاری‌ها گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت، علی شمخانی در این دیدار با تجلیل از ایستادگی مردم، ارتش و دولت سوریه در برابر گروه‌های تروریستی و تبریک موفقیت‌های اخیر ارتش و نیروهای مردمی این کشور، ثمربخش بودن دستاوردهای حاصل شده را موجب اعتراف عملی سایر بازیگران به ویژه کشورهای فرامنطقه‌ای و همچنین اثبات صحت و درستی مسیر سوریه در این زمینه دانست.

دبیر شورای عالی امنیت ملی طرح پیشنهاداتی چون ایجاد منطقه حائل و پرواز ممنوع در سوریه را اقدامی غیرقابل قبول و در مسیر تضعیف مقاومت دولت و ملت سوریه در برابر تروریست‌های تکفیری عنوان کرد و اظهار داشت: کشورهای منطقه باید با درک صحیح نسبت به تهدیدات شکننده تروریسم از اتخاذ سیاست‌های منفعت گرایانه و ضدامنیتی اجتناب کنند.

شمخانی با تمجید از نقش برجسته نخست وزیر سوریه و اعضای دولت این کشور در مدیریت شرایط سخت و پیچیده اقتصادی و امور معیشتی، تقویت روحیه ملی و اتکا به امنیت درون زا و بومی را راه حل دستیابی به موفقیت‌های چشمگیر و آینده روشن پیش رو توصیف کرد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تجاوزهای اخیر رژیم صهیونیستی به حریم هوایی سوریه اقدامی علیه حاکمیت و امنیت ملی این کشور و در راستای حمایت از تروریست هاست و شورای امنیت سازمان ملل و دیگر کشور‌ها باید به منظور جلوگیری از تکرار آن پاسخی قاطع به این تجاوزات دهند.

نماینده مقام معظم رهبری در شورایعالی امنیت ملی با اعلام آمادگی همه جانبه و قاطع جمهوری اسلامی ایران برای گسترش همکاری‌های راهبردی میان دو کشور در عرصه‌های مختلف، بر لزوم هوشیاری همه کشور‌ها نسبت به واقعیت‌های موجود منطقه و احترام به عزم و اراده مردم سوریه در مقابله با تروریسم و ناامنی تاکید کرد.

وائل الحلقی نخست وزیر سوریه نیز در این دیدار با قدردانی از حمایت‌های گسترده ایران بر استمرار حرکت سوریه در حمایت از جبهه مقاومت و تداوم تلاش برای تامین امنیت و رفاه اقتصادی برای مردم این کشور تصریح کرد.

وی افزود: عزم دولت سوریه برای مقابله با تروریست‌ها در سراسر خاک سوریه خلل ناپذیر بوده و در صورت توقف حمایت‌ها و دخالت‌های خارجی از آنان، به زودی شاهد خروج و نابودی کامل تروریست‌ها خواهیم بود.

کد N631830