آیت‌الله هاشمی در جلسه ارائه گزارش وزیر کشور:

استقلال اقتصادی٬ بهترین دستاورد سیاست‌‌های اقتصاد مقاومتی است

سیاست داخلی,آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

رهبری نظام٬ برای تدوین سیاست های کلی و اجرای آن در جامعه، وقت و سرمایه گذاشته اند، مکرر تأکید کرده و طبعاً انتظار دارند که دلسوزان انقلاب تحقق آنها را پیگیری کنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه‌ای که به منظور ارائه گزارش وزیر کشور، جمعی از استانداران و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص برگزاری همایش‌های بسیج عمومی برای گفتمان سازی در خصوص سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تشکیل شد و دبیر شورای عالی امنیت ملی و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در آن حضور داشتند، ایراد شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام٬ آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی با تأکید بر این نکته که سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باید زود‌تر به اجرا برسد، به مشورت‌های رهبری معظم انقلاب با شخصیت‌های حقیقی، حقوقی، نخبگان حوزوی و دانشگاهی اشاره کرد و گفت: از لحاظ دینی و ملی نیز این اقدام یک ضرورت عقلی است، چون امنیت روانی جامعه را تثبیت و پایدار می‌نماید.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، برگزاری همایش‌های استانی و آشنایی مردم و مسؤولان با سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و مشورت در خصوص حسن اجرای آن‌ها را، مهم، مؤثر و کارساز دانست و گفت: باید بوروکراسی بین مرکز و استان‌ها کم و مباحث مربوط به اختیارات استان‌ها مخصوصاً در مناطق مرزی مشخص شود تا تهدیدات القایی، تبدیل به فرصت‌های ارزنده در جهت رونق اقتصادی گردد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی اقتصاد مقاومتی را ضرورت همیشگی جامعه اسلامی خواند و گفت: رهبری نظام برای تدوین سیاست های کلی و اجرای آن در جامعه، وقت و سرمایه گذاشته اند، مکرر تأکید کرده و طبعاً انتظار دارند که دلسوزان انقلاب تحقق آنها را پیگیری کنند.

وی نیرومندی و استقلال اقتصادی را بهترین دستاورد اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: اجرای اقتصاد مقاومتی نیاز به شرایط ویژه و حالت تحریم ندارد، بلکه باید در هر شرایطی سرلوحه کارهای تقنینی و اجرایی باشد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به منابع عظیم مردمی که بالطبع در بانک‌ها متمرکز شده‌اند، گفت: باید از این سرمایه در گردش به نفع تولید، اقتصاد مقاومتی و مردم در سراسر کشور استفاده کرد.

در آغاز این جلسه، محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، سردار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، مظفر، مصباحی مقدم، ایروانی، می‌رسلیم، آقامحمدی و نبوی، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، ملاحی، مبینی، قاسمی و فروزان مهر، اعضای کمیسیون‌های مربوطه در دبیرخانه مجمع تشخیص و وزارت کشور، مقیمی، احمدی و روزبه، استانداران استان‌های مرکزی، فارس و قزوین، با ارائه گزارشی از نتایج بررسی‌ها و پیگیری‌های انجام شده، بر اهمیت تدوین، تبیین و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تأکید کردند و به بیان دیدگاه‌های خویش پرداختند.

کد N631820

خواندنی از سراسر وب