مردم ترکیه در اعتراض به بازداشت روزنامه نگاران تظاهرات کردند

سیاسی

هزاران نفر از شهروندان ترکیه در شهرهای مختلف در همبستگی با خبرنگاران، تهیه‌کنندگان و ماموران پلیس مخالف دولت که روز یکشنبه دستگیر شدند، تظاهرات كردند.

هزاران نفر در ترکیه در همبستگی با روزنامه نگاران بازداشت شده توسط پلیس در شهرهای مختلف دست به تظاهرات زدند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری جیهان، هزاران نفر از شهروندان ترکیه در شهرهای مختلف در همبستگی با خبرنگاران، تهیه‌کنندگان و ماموران پلیس مخالف دولت که روز یکشنبه دستگیر شدند، تظاهرات كردند.

ماموران امنیتی ترکیه با حمله به روزنامه «زمان دیلی» و گروه تلویزیونی «سامان‌یولو» و بدون ارائه مجوز، «اکرم دومانلی» سردبیر روزنامه زمان و «هدایت کاراجا» رئیس گروه رسانه‌ای سامان یولو را به‌همراه ۲۹ نفر دیگر دستگیر کردند.

بنابر بیانیه اداره دادستانی استانبول، دستگیرشدگان روز یکشنبه به عناوین مختلف از جمله همکاری و کمک به سازمان‌های تروریستی و همین‌طور جعل و افترا متهم هستند.

برخی از منابع ترکیه دلیل  دستگیری مسئولان زمان و سامان‌یو‌لو را نزدیکی این رسانه‌ها به «فتح‌الله گولن» روحانی ترک مقیم آمریکا و منتقد «رجب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه اعلام کرده‌اند.

ماموران امنیتی تنها چند روز پس از اعلام حکم مجوز دستگیری مظنونان براساس «اتهام معقول» دستگیری مسئولان رسانه‌ای را آغاز کردند.

 

کد N631679