دور دوم گفتگوهای هسته‌ای ایران و آمریکا

سیاست خارجی

درباره همه مسائلی که مطرح است٬ به‌خصوص بحث تحریم‌ها بحث‌های مفصلی هم درسطح معاونان و هم در سطح کارشناسی صورت گرفت.

دومین دور گفتگوهای دوجانبه ایران و آمریکا در سطح معاونان وزیران امورخارجه پیش از ظهر امروز٬ سه شنبه۱۰.۳۰دقیقه به‌وقت محلی سوییس و ۱بعدازظهر بوقت محلی ایران در هتل ویلسون ژنو آغاز شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از واحد مرکزی خبر٬ نخستین دور از این گفتگوهای ایران و آمریکا بعدازظهر دوشنبه در ژنو آغاز و پس از6 ساعت و نیم پایان یافت.

عراقچی: هنوز در مراحل اولیه هستیم

سیدعباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه ایران و رییس هیات مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان پس از پایان گفتگوهای دوجانبه با مقامات آمریکایی٬ گفت: هنوز درمراحل اولیه هستیم.

رییس هیات مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان افزود: تقریبا درباره همه مسائلی که مطرح است به‌خصوص بحث تحریم‌ها بحث‌های مفصلی هم درسطح معاونان و هم در سطح کارشناسی صورت گرفت.

وی افزود: عصر سه‌شنبه گفتگوهای دوجانبه با بقیه کشورهای 1+5 ادامه می یابد و چهارشنبه جلسه‌ای با همه اعضای 1+5 خواهیم داشت.

عراقچی گفت: به دلیل انکه بحث ها در مورد جزییات است در برخی از موارد راه حل هایی وجود دارد و در بعضی از مراحل هنوز باید بیشتر تلاش و بحث شود.

در موقعیتی نیستیم که نسبت به نتایج مذاکرات قضاوت کنیم

وی با اشاره به اینکه در موقعیتی نیستیم که نسبت به نتایج مذاکرات قضاوت کنیم، گفت: فضای جلسات بسیار خوب است اما در این خصوص که به راه حل خواهیم رسید٬ هنوز فاصله وجود دارد.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه ایران و وندی شرمن قائم مقام موقت و معاون سیاسی وزیر خارجه آمریکا گفتگوهای هسته‌ای خود را از عصر دوشنبه در شهر ژنو آغاز کردند.

کد N631612