ضمن انتقاد از نتانیاهو؛

لیبرمن: کشورهای اروپایی که با فلسطینی‌ها همکاری می‌کنند اوضاع را بدتر می‌کنند

نتانياهو,ليبرمن

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ضمن درخواست برای ایجاد طرحی سیاسی جهت مقابله با اقدامات فلسطینی‌ها گفت: کشورهای اروپایی که با فلسطینی‌ها همکاری می‌کنند، اوضاع را بدتر می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، آویگدور لیبرمن، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در سخنانی تصریح کرد: اقدامات همزمان فلسطینی‌ها در سازمان ملل و پارلمان اروپا و ژنو بخشی از تحرکات سیاسی از پیش طراحی شده‌ای است که هدف آن تحمیل عمل انجام شده بر اسرائیل است اما ما هیچ‌گاه با دیکته‌های فلسطینی‌ها موافقت نخواهیم کرد.

وی افزود: در صورتی که فلسطینی‌ها تلاش کنند تا با کمک طرف‌های بین‌المللی راهکاری را بر اسرائیل تحمیل کنند، اوضاع وخیم‌تر می‌شود.

لیبرمن خاطرنشان کرد: کشورهای اروپایی که در این اقدامات با فلسطینی‌ها همکاری می‌کنند، اوضاع را بدتر می‌کنند.

لیبرمن همچنین خواهان ایجاد طرح سیاسی اسرائیلی برای مقابله با اقدامات فلسطینی‌ها شد و گفت: اسرائیل در معرض حمله سیاسی گسترده‌ای قرار دارد اما متاسفانه گرفتار مساله انتخابات است.

وی ضمن انتقاد از بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی و موشه یعالون، وزیر جنگ این رژیم گفت: امکان ندارد پیش‌بینی کنیم که آمریکا علیه پیش‌نویس قطعنامه فلسطین برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین در شورای امنیت از حق وتو استفاده کند.

لیبرمن گفت: کسی که از جان کری، وزیر خارجه آمریکا انتقاد می‌کند باید بداند که روابط با آمریکا مساله اساسی در سیاست خارجه اسرائیل است.

انتهای پیام

کد N631315