رسانه های اسرائیلی خبر دادند:

عجز و لابه های نتانیاهو در ایتالیا

سیاسی

روزنامه های چاپ سرزمین های اشغالی بخش اصلی اخبار امروز خود را به دیدارهای "بنیامین نتانیاهو" در رم و درخواست هایی که او از مقامات آمریکایی و فرانسوی داشته اختصاص داده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، هاآرتض در این رابطه می نویسد: "بنیامین نتانیاهو" نخست وزیر اسرائیل، روز گذشته در دیدار با مقامات فرانسوی از آنها خواست تا از به رای گذاشته شدن طرح به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین در سازمان ملل جلوگیری کنند.

این طرح توسط اردن در سازمان ملل مطرح شده و اگر در شورای امنیت به تصویب برسد رژیم صهیونیستی باید تا پایان سال 2016 میلادی بیت المقدس شرقی و کرانه باختری را ترک کند از همین رو مقامات تل آویو بویژه نتانیاهو به شدت در تلاش هستند تا از به رای گذاشته شدن این طرح در سازمان ملل جلوگیری کنند.

در همین رابطه روزنامه جروزالم پست نیز به دیدار روز گذشته نتانیاهو با "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا، در رم اشاره کرده و می نویسد: نتانیاهو در این دیدار به کری گفته که طرح کشور فلسطینی امنیت اسرائیل را به خطر می اندازد.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در این دیدار که سه ساعت طول کشید به صراحت اعلام کرد که اسرائیل هرکاری را که لازم باشد انجام می دهد تا مطمئن شود که شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه ای را علیه اسرائیل تصویب نمی کند.

بر اساس این گزارش، نتانیاهو در دیدارهایی که در رم داشته علاوه بر درخواست از اعضای شورای امنیت برای عدم تصویب طرح کشور مستقل فلسطینی، تهدید نیز کرد که تل آویو اقداماتی را علیه آن انجام خواهد داد.