عراقچی:

فضای مذاکرات بسیار خوب است

سیاست خارجی

عصر سه‌شنبه گفت‌وگوهای دوجانبه با بقیه کشورهای 5+1 ادامه میابد و چهارشنبه جلسه‌ای با همه اعضای گروه 5+1خواهیم داشت.

معاون وزیر امورخارجه ایران و رییس هیات مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان پس از پایان گفت‌وگوهای دوجانبه با مقامات آمریکایی گفت: هنوز در مراحل اولیه هستیم و شش و ساعت و نیم گفت‌وگو کردیم.

به گزارش ایلنا، سید عباس عراقچی در گفتگو با واحد مرکزی خبر افزود: تقربیا درباره همه مسائلی که مطرح است بخصوص بحث تحریم‌ها بحث‌های مفصلی هم در سطح معاونان و هم در سطح کارشناسی صورت گرفت.

وی افزود: عصر سه‌شنبه گفت‌وگوهای دوجانبه با بقیه کشورهای 5+1 ادامه میابد و چهارشنبه جلسه‌ای با همه اعضای گروه 5+1خواهیم داشت.

عراقچی گفت: به دلیل انکه بحث‌ها خیلی جزیی و خیلی ریز شده است در برخی از موارد راه‌حل‌هایی وجود دارد و در بعضی از مراحل هنوز باید بیشتر تلاش و بحث شود.

وی با اشاره به اینکه در موقعیتی نیستیم که مذاکرات را قضاوت کنیم گفت: فضای جلسات فضای بسیار خوبی است اما در اینکه به راه حل برسیم هنوز فاصله وجود دارد.

وی در پاسخ این سوال که آیا بار دیگر گفت‌وگوهای دوجانبه ایران با مقامات آمریکایی در ژنو برگزار خواهد شد گفت: صبح سه‌شنبه این گفت‌وگوها دوباره شروع می‌شود.

سید عباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی معاونان وزیر امور خارجه ایران و وندی شرمن قائم‌مقام موقت و معاون سیاسی وزیر خارجه آمریکا گفت‌وگوهای هسته‌ای خود را از عصر دوشنبه در شهر ژنو آغاز کردند.

کد N630307