پس از پایان گفت‌وگوهای دوجانبه با مقامات آمریکایی

عراقچی: تا رسیدن به راه حل فاصله داریم

ايران,مذاكرات ايران و گروه 1 5,آمريكا,سيدعباس عراقچي

معاون وزیر امورخارجه و رییس هیات مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان در ژنو پس از پایان گفت‌وگوهای دوجانبه با مقامات آمریکایی گفت: هنوز در مراحل اولیه هستیم و شش و ساعت و نیم گفت‌وگو کردیم.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) سید عباس عراقچی افزود: تقربیا درباره همه مسائلی که مطرح است به خصوص تحریم‌ها بحث های مفصلی هم در سطح معاونان و هم در سطح کارشناسی صورت گرفت.

وی افزود: عصر سه شنبه گفتگوهای دوجانبه با بقیه کشورهای 1+5 ادامه می‌یابد و چهارشنبه جلسه‌ای با همه اعضای گروه 1+5 خواهیم داشت.

عراقچی گفت: به دلیل انکه بحث ها خیلی جزئی و خیلی ریز شده است در برخی از موارد راه حل هایی وجود دارد و در بعضی از مراحل هنوز باید بیشتر تلاش و بحث شود.

وی با اشاره به اینکه در موقعیتی نیستیم که مذاکرات را قضاوت کنیم، گفت: فضای جلسات فضای بسیار خوبی است اما در اینکه به راه حل برسیم هنوز فاصله وجود دارد.

وی در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر در پاسخ این سوال که آیا بار دیگر گفت‌وگوهای دوجانبه ایران با مقامات آمریکایی در ژنو برگزار خواهد شد، گفت: صبح سه شنبه این گفت‌وگوها دوباره شروع می‌شود.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی، معاونان وزیر امور خارجه ایران و وندی شرمن قائم مقام موقت و معاون سیاسی وزیر خارجه آمریکا گفت‌وگوهای هسته‌ای خود را از عصر دوشنبه در شهر ژنو آغاز کردند.

انتهای پیام

کد N630271