در دیدار خانواده آیت الله مهدوی کنی (ره)؛

رییس‌جمهور: آیت الله مهدوی کنی تحلیلگری نافذ، معتدل و دوراندیش در حوزه سیاست بود

سیاسی

رییس جمهوری، شخصیت والا و جامع آیت الله مهدوی کنی را به عنوان عالمی فرهیخته و هدایتگری سلیم النفس ستود و فقدان آن مرحوم را خسارتی بزرگ ارزیابی کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی عصر دوشنبه و در دیداری صمیمی با خانواده حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره)، ضمن بیان خاطراتی از همراهی با ایشان در دوران مبارزه، دستگیری و تبعید افزود: آیت الله مهدوی کنی شخصیتی بسیار تاثیر گذار در پیروزی، استقرار و تحکیم انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌ها بود و این ثبات قدم ناشی از مسیر مستقیم و استوار ایشان در پیگیری ارزش‌های نهضت اسلامی بود.

او با یادآوری علاقه زیاد امام راحل و هم‌چنین اعتماد مقام معظم رهبری به آیت الله مهدوی کنی، گفت: ایشان تحلیلگری نافذ، معتدل و دوراندیش در حوزه سیاست بود و حق بزرگی بر انقلاب، نظام و همه ما دارند چرا که در همه مواقع و مواقفِ انقلاب، و در مسیر اهداف انقلاب از خود و خانواده گذشت.

روحانی ضمن بیان ویژگی‌های فردی آن مرحوم و تعلق خاطری که به عنوان یک پدر معنوی نسبت به ایشان وجود داشت، افزود: آیت الله مهدوی کنی همواره متخلق و خوشرو بودند و به دلیل همین سلوک شخصی علاوه بر خانواده، جامعه نیز مجذوب ایشان می‌شدند.

رییس‌جمهور وجود فرزندان صالح به‌ویژه حجت الاسلام و المسلمین محمد سعید مهدوی کنی را از برکات ماندگار آیت الله مهدوی کنی (ره) دانست و در پایان برای علو درجات آن مرحوم دعا کرد.

در این دیدار همسر آیت الله مهدوی کنی نیز، باور قلبی به خداوند متعال و ارزش‌های الهی را مهم‌ترین ویژگی شخصیتی آن مرحوم دانست و گفت: وی با همه توان خود را وقف خدمت به انقلاب و حفظ نظام کرد و چنانچه مشکلی پدید می‌آمد، در اصلاح امور پیشگام بود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد سعید مهدوی کنی نیز در این دیدار از عیادت، رسیدگی‌ها و دستورات رییس‌جمهور در دوران کسالت و نیز رحلت آیت الله مهدوی کنی تشکر و حضور مستمر مسوولان ارشد دولت در کنار خانواده و هم‌چنین فراهم آوردن امکانات لازم برای رسیدگی‌های پزشکی را موجب دلگرمی و قدردانی دانست.

انتهای پیام

کد N629976