روحانی در دیدار با خانواده مرحوم مهدوی کنی:

تعلق‌ خاطر ما به آیت‌الله مهدوی‌کنی همچون پدری معنوی بود

دولت

آیت‌الله مهدوی‌کنی تحلیلگری نافذ، معتدل و دور اندیش در حوزه سیاست بود و حق بزرگی بر انقلاب، نظام و همه ما دارند چرا که در همه مواقع و مواقفِ انقلاب، و در مسیر اهداف انقلاب از خود و خانواده گذشت.

رئیس‌جمهور کشورمان در دیداری صمیمی با خانواده حضرت آیت الله مهدوی کنی (ره)، ضمن بیان خاطراتی از همراهی با ایشان در دوران مبارزه، دستگیری و تبعید افزود: آیت الله مهدوی کنی شخصیتی بسیار تاثیر گذار در پیروزی، استقرار و تحکیم انقلاب اسلامی در برابر توطئه‌ها بود و این ثبات قدم ناشی از مسیر مستقیم و استوار ایشان در پیگیری ارزشهای نهضت اسلامی بود.

به گزارش ایلنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی با یادآوری علاقه زیاد امام راحل و همچنین اعتماد مقام معظم رهبری به آیت الله مهدوی کنی، گفت: ایشان تحلیلگری نافذ، معتدل و دور اندیش در حوزه سیاست بود و حق بزرگی بر انقلاب، نظام و همه ما دارند چرا که در همه مواقع و مواقفِ انقلاب، و در مسیر اهداف انقلاب از خود و خانواده گذشت.

دکتر روحانی ضمن بیان ویژگی‌های فردی آن مرحوم و تعلق خاطری که به عنوان یک پدر معنوی نسبت به ایشان وجود داشت، افزود: آیت‌الله مهدوی‌کنی همواره خوش‌خلق و خوشرو بودند و به دلیل همین سلوک شخصی علاوه بر خانواده، جامعه نیز مجذوب ایشان می‌شدند.

رییس جمهور وجود فرزندان صالح بویژه حجت‌الاسلام والمسلمین محمدسعید مهدوی‌کنی را از برکات ماندگار آیت‌الله مهدوی‌کنی(ره) دانست و در پایان برای علو درجات آن مرحوم دعا کرد.

در این دیدار همسر آیت‌الله مهدوی‌کنی نیز، باور قلبی به خداوند متعال و ارزش‌های الهی را مهم‌ترین ویژگی شخصیتی آن مرحوم دانست و گفت: ایشان با همه توان خود را وقف خدمت به انقلاب و حفظ نظام کرد و چنانچه مشکلی پدید می‌آمد، در اصلاح امور پیشگام بود.

حجت الاسلام و المسلمین محمد سعید مهدوی کنی نیز در این دیدار از عیادت، رسیدگی‌ها و دستورات رییس جمهور در دوران کسالت و نیز رحلت آیت الله مهدوی کنی تشکر و حضور مستمر مسئولان ارشد دولت در کنار خانواده و همچنین فراهم آوردن امکانات لازم برای رسیدگی‌های پزشکی را موجب دلگرمی و قدردانی دانست.

کد N629951