در دیدار با مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه کشورمان

یک نماینده‌ آلمانی: امیدواریم مذاکرات هسته‌ای به توافق برسد

نیلس آنن، سخنگوی سیاست خارجی حزب سوسیال دموکرات آلمان و نماینده پارلمان این کشور روز دوشنبه با مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و درباره مسائل مختلفی از جمله روابط دو جانبه بین دو کشور، مذاکرات هسته‌ای، تحولات عراق و سوریه به بحث و گفت‌وگو پرداخت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار دو طرف بر لزوم به‌کارگیری ظرفیت‌های موجود برای بسط و توسعه روابط بین دو کشور تاکید کردند.

مدیرکل غرب اروپای وزارت امور خارجه کشورمان با بیان مواضع جمهوری اسلامی ایران در قبال مذاکرات هسته‌ای و حمایت همه اقشار مردم کشور از توسعه فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای، ظرفیت‌های فراوان همکاری‌های دو کشور در بخش‌های صنعتی، اقتصادی، فرهنگی، دانشگاهی و بخش انرژی را فرصتی دانست که منافع دو جانبه را هر چه بیش‌تر می‌تواند توسعه و تعمیق بخشد.

نیلس آنن با اشاره به تمدید مذاکرات هسته‌ای ابراز امیدواری کرد که دو طرف در دور جدید گفت‌وگوها به یک توافق مرضی الطرفین برسند.

در ادامه دو طرف بر لزوم مبارزه قاطع با داعش و افراط گرایی تاکید کردند.

نیلس آنن که ریاست مرکز مطالعاتی فردریش ابرت آلمان را نیز بر عهده دارد به دعوت دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه جهت برگزاری میزگرد مشترک مطالعاتی به تهران سفر کرده است.

انتهای پیام

کد N629934