در جمع مشاوران امور ایثارگران وزارتخانه‌ها

ظریف: فرهنگ ایثار و شهادت بزرگ‌ترین عامل قدرت و توان جمهوری اسلامی است

سیاسی

گردهمایی مشاوران امور ایثارگران وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های مختلف کشور امروز به میزبانی وزارت امور خارجه در محل این وزارت‌خانه برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در این مراسم که سردار انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران، حسن قشقاوی معاون مجلس، کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور، مشاوران امور ایثارگران وزارت‌خانه‌های کشور حضور داشتند، با خوش آمدگویی و خدا قوت به همه مشاوران امور ایثارگران در دستگاه‌های مختلف گفت: وزارت امور خارجه افتخار می‌کند که بیش از 40 درصد از کارمندانش از ایثارگران هستند و امیدواریم که بتوانیم در حد توان محدود خودمان در خدمت ایثارگران و خانواده‌های معظم‌شان که در وزارت خارجه خدمت می‌کنند، باشیم.

او با تاکید بر این موضوع که فرهنگ ایثارگری و شهادت طلبی در دستگاه سیاست خارجی جایگاه ویژه و برجسته‌ای دارد؛ عنوان کرد: خانواده شهدا و نظام مقدس جمهوری اسلامی از وزارت امور خارجه توقع دارد که فرهنگ ایثارگری، مقاومت و شهادت را در سر لوحه دیدگاه خودش قرار دهد.

ظریف ادامه داد: باید به این پرسش پاسخ دهیم که در جهان پیچیده‌ی امروز که الزاماً بازیگران آن با دیدگاه‌ها و نگرش‌های ما سر سازگاری ندارند، چه واقعیتی برای جمهوری اسلامی ایران قدرت و توان ایجاد می‌کند.

وزیر امور خارجه کشورمان بااشاره به فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان بزرگ‌ترین عاملی که برای جمهوری اسلامی ایران توان ایجاد می‌کند؛ بیان کرد: البته این صحبت به این معنا نیست که چیزهای دیگر مهم هست یا نیست. بلکه به این معنا است که برای ما که در مکتب ابا اعبدالله الحسین و فرزند صالحش امام خمینی(ره) درس زندگی آموختیم، هیچ ارزشی، توانی و قدرتی بالاتر از این نیست که تنها قادر حقیقی جهان را خداوند بدانیم و بقیه را در برابر آن قدرت لایزال بی‌ارزش بدانیم. بنابراین باید این قدرت را توان برتر جمهوری اسلامی ایران بدانیم.

وی ادامه داد: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی جبهه کفر در برابر ایران متحد شدند. در تاریخ روابط بین‌الملل بعد از جنگ جهانی دوم کم‌تر دورانی را شاهد هستیم که یک کشور باعث شده باشد، همه قدرت‌های جهانی همه اختلافات را کنار بگذارند و علیه آن متحد شوند.

ظریف افزود: ما شاهد بودیم که در جنگ تحمیلی، قطعنامه 598 و بحث هسته‌ای همه 5 کشور عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد با هم متحد شدند. بنابراین اگر شما امروز به وضعیت جهان نگاه کنید، می‌بینید که جز باور به فرهنگ ایثار و شهادت نمی‌تواند وزارت امور خارجه و مجموعه دیپلماسی کشور را سرپا نگه دارد.

او در پایان گفت: بنده این را افتخاری می‌دانم که امروز در خدمت شما نمایندگان ایثارگران که مبنای فرهنگ ایثار هستید، بودم.

در ادامه این جلسه مسوولان کارگروه‌های مختلف نشست‌های دوره‌یی مشاوران امور ایثارگران وزارت‌خانه‌ها و سردار انصاری، قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران دیدگاه‌ها، نظرات و انتظارات خود درباره موضوعات مختلف مربوط به ایثارگران در حوزه وزارت امور خارجه را بیان کردند.

حسن قشقاوی، معاون وزیر امور خارجه در امور مجلس، کنسولی و ایرانیان خارج از کشور نیز در پایان جلسه در سخنانی با تاکید بر توجه ویژه وزارت امور خارجه به امور ایثارگران، تاکید کرد: این وزارت‌خانه با برگزاری جلسات تخصصی در حوزه‌های مختلف مسائل و امور مربوط به ایثارگران در خارج از کشور را پیگیری خواهد کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش آخرین تحولات مربوط به روند مذاکرات هسته‌ای کشورمان را برای حاضران تشریح کرد.

انتهای پیام

کد N629830