رییس مجمع نمایندگان استان زنجان:

توجه به پژوهش، درآمدزایی برای کشور را به همراه دارد

رییس مجمع نمایندگان استان زنجان گفت: توجه به پژوهش و فرهیختگان این امر موجب درآمدزایی برای کشور می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه زنجان، محمدرضا خان‌محمدی در نشست صمیمی با اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان خرم‌دره که به منظور بررسی مشکلات آن‌ها صورت گرفت، عنوان کرد: هنرمندان جامعه با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند که این امر در چگونگی فعالیت آنان تاثیر نامطلوبی خواهد گذاشت.

وی با تاکید بر اینکه عرف نهادینه شده در میان نمایندگان در وهله اول تلاش برای ارتقاء کشور، بعد استان و سپس حوزه انتخابی است، عنوان کرد: مدیران‌کل استان باید از شهرستان‌ها حمایت همه‌جانبه به ویژه در زمینه فرهنگی را انجام دهند.

این مسوول با تاکید بر لزوم توجه به مفاخر و آداب و رسوم بومی هر شهرستان در خلق آثار هنری توسط هنرمندان، عنوان کرد: هیچ کشوری اجازه نمی‌دهد در زمینه انجام کارهای فرهنگی زیربنای آن کشور به فراموشی سپرده شود.

وی با تاکید بر ضرورت رعایت عدالت در تخصیص اعتبارات به شهرستان‌ها، اظهار کرد: در خصوص چگونگی اختصاص اعتبارات فرهنگی به شهرستان پیگیری‌های لازم انجام خواهد شد تا حقی از شهرستان ضایع نشود.

خان‌محمدی با اشاره به اینکه با توجه به نوسانات قیمت نفت در بازارهای جهانی نباید تنها به در آمدهای حاصل از این امر چشم دوخت، عنوان کرد: توجه به بخش پژوهش در کشور می‌تواند راه‌گشای خوبی برای درآمدزایی کشور باشد.

وی با بیان اینکه اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی به اقتصاد ریاضتی تبدیل نشود باید به پیشگامان عرصه مغزافزاری توجه ویژه شود، تاکید کرد: متاسفانه گاهی فکر می‌کنیم که پژوهش تنها برای کشور جنبه مصرفی دارد، این در حالی است که بها دادن به این موضوع در بسیاری از کشورها درآمدهایی به مراتب بیشتر از پول نفت کشورمان در یک سال را نصیب آن کشورها می‌کند.

رییس مجمع نمایندگان استان زنجان با تاکید بر اینکه صاحبان قلم باید آزاد باشند، تصریح کرد: اگر قلم در خدمت منافع شخصی و به دست آوردن مقام و جایگاه قرار گیرد از اصلی‌ترین رسالت خود بازمانده و صاحبان قلم جایگاه اصلی خود را از دست خواهند داد.

انتهای پیام

کد N629766