خالد مشعل:

رابطه حماس با ایران قطع نشده است/تاثیر عوامل خارجی بر آشتی ملی فلسطین

سیاسی

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس با اعلام اینکه رابطه این جنبش با ایران قطع نشده است به تاثیر عوامل خارجی بر آشتی ملی فلسطین اشاره کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، خالد مشعل رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در گفتگو با روزنامه الرساله اظهار داشت: روند آشتی ملی با جنبش فتح به دشواری پیش می رود اما این روند هرگز قطع نشده است.

وی خاطرنشان کرد: عامل خارجی در شکست آشتی ملی فلسطین یک عامل اساسی است، عامل اسرائیل و شروط کمیته چهارجانبه و دخالت های خارجی و بین الملل و متاسفانه دخالت های منطقه ای در این رابطه یک عامل اساسی است.

رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس درباره رابطه با ایران نیز گفت: متاسفانه رسانه ها درباره موضوع رابطه میان حماس و ایران مسائل نادرستی را مطرح کرده اند گویی که این رابطه نیازمند معالجه است در حالی که اینطور نیست. در مورد ایران ما قطع رابطه نداشته ایم و تاریخ طولانی در رابطه با ایران در زمینه مقاومت در برابر اشغالگران داشته ایم.

وی با بیان این مطلب افزود: ما طی سال های زیادی از طرف ایران مورد حمایت مالی بودیم. درباره سوریه با یکدیگر اختلاف نظر داشتیم و اگر این مسئله در برخی زمینه ها تاثیرگذار بود اما منجر به قطع روابط نشد.

خالد مشعل گفت: سفر اخیر هیئتی از جنبش حماس به ایران در راستای توسعه روابط صورت گرفت اما سفر من به ایران در زمان مناسب انجام خواهد شد.