حفر خندق از سوی داعش در اطراف موصل/ از هر خانواده یک نفر باید سلاح به دست بگیرد

داعش,عراق

عناصر داعش خندق هایی را در اطراف شهرها و مناطق تحت کنترل خود در دره نینوا حفر کرده اند همچنین این گروه تروریستی خانواده ها را در شهر موصل عراق را مجبور کرده است دستکم یک نفر را برای عضویت در این گروه و شرکت در جنگ تعیین کنند.

به گزارش خبرآنلاین اخرین وضعیت امنیتی عراق حکایت از محاصره تکریت از سوی ارتش عراق می دهد و همچنین گروه تروریستی داعش در موصل آماده مبارره با ارتش این کشور با حفر خندق می شود. همچنین در درگیری هی موصل 10 تن از سرکرده های داعش کشته شدند و در همین حال امروز مقتدی صدر به هواداران گروه خود اعلام کرد: لباس نظامی را از تن بیرون نیاورید. آخرین تحولات عراق را از نظر می گذرانید.

حفر خندق در اطراف شهر موصل براي مقابله با حمله احتمالي ارتش عراق  
یک مقام کرد در استان نینوا اعلام کرد عناصر داعش شروع به حفر خندق در اطراف شهر موصل کرده اند .
سعید مموزینی مسئول رسانه ای حزب دموکرات کردستان در استان نینوا گفت عناصر داعش همچنین خندق هایی را در اطراف شهرها و مناطق تحت کنترل خود در دره نینوا حفر کرده اند .

مسئول کرد افزود حفر خندق از جمله تدابیر و اقدامات پیشگیرانه داعش در شهر موصل و دیگر مناطق استان نینوا برای مقابله با حمله احتمالی نیروهای امنیتی عراق و نیروهای پیشمرگه به این استان است .
مموزینی تاکید کرد عناصر داعش ازچند روز پیش شروع به حفر خندق در اطراف شهر موصل کردند و این خندق در واقع امتداد خندق قدیمی است که از قدیم در منطقه قرار داشت .

به گزارش خبرگزاری آلمان از قاهره ، سعید مموزینی تصریح کرد همزمان با آمادگی ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه برای حمله نظامی گسترده به موصل برای پاکسازی این شهر مهم از تروریست های داعش ، عناصر وابسته به این گروه تکفیری هم شروع به حفر خندق در اطراف موصل کردند تا از این طریق با یورش ارتش و پیشمرگه مقابله کنند .
مموزینی افزود حملات داعش به مناطق مختلف موصل با هدف بازداشت غیر نظامیان و اعزام آنان به جبهه های نبرد ادامه دارد .
وی تصریح کرد با تصمیم داعش هر کسی ورود به جبهه های خودداری کند باید یک میلیون و 500 هزار دینار بپردازد و در غیر این صورت زندانی خواهد شد .

*مسئول کرد درباره دیگر اقدامات داعش در موصل برای مقابله با حمله احتمال ارتش و پیشمرگه ، بمب گذاری ساختمان استانداری استان نینوا است تا در صورت عقب نشینی این ساختمان را به طور کامل منفجر کنند .
داعشی ها همچنین 15 مسجد را بمب گذاری کردند و هر کسی در سطح شهر از تلفن همراه استفاده کند دستش را قطع می کنند .

داعش:از هر خانواده يک نفر بايد سلاح به دست بگيرد  
گروه تروریستی داعش، خانواده ها در شهر موصل عراق را مجبور می کند دستکم یک نفر را برای عضویت در این گروه و شرکت در جنگ تعیین کنند.

به گزارش شبکه تلویزیونی العربیه، یک فرمانده نظامی کرد در استان نینوای عراق اعلام کرد داعش هر خانواده ای را که داری دو مرد باشد وادار می کند تا یک نفر از آنها به عضویت این گروه درآید.
هر مردی در شهر موصل که عضویت در داعش را نپذیرد باید یک میلیون و پانصد هزار دینار پول به این گروه پرداخت کند.

الجزيره : شهر تکريت به محاصره نيروهاي دولتي عراقي در آمده است  
شهر تکریت مرکز استان صلاح الدین عراق به محاصره نیروهای عراقی در آمده است و عشایر نیز حمله تروریستهای داعشی را در یک منطقه در استان الانبار دفع کردند.
به گزارش شبکه تلویزیونی الجزیره ،‌ منابع الجزیره گفتند شهر تکریت هدف حملات توپخانه ای و موشکی نیروهای عراقی قرار گرفته است.

این منابع گفتند نیروهای دولتی مورد حمایت شبه نظامیان داوطلب مردمی این شهر را به محاصره خود در آورده اند.
در شهر بیجی در شمال صلاح الدین نیز شماری از نیروهای دولتی بر اثر انفجار یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده کشته یا زخمی شدند. عامل انتحاری این خودرو را در مسیر نیروهای عراقی منفجر کرد.

شهر بیجی همچنان صحنه درگیری بین نیروهای دولتی و گروه تروریستی داعش است . این شبکه دیشب توانست بخش غربی شهر بیجی را به کنترل خود در آورد.
در منطقه البغدادی در استان الانبار نیز جنگجویان گروه تروریستی داعش حمله کردند اما عشایر منطقه در مقابله این حمله ایستادگی و آن را دفع کردند.

کشته شدن 10 تن از سرکرده هاي داعش در جنوب موصل  
منابع امنیتی و ساکنان محلی از کشته شدن دست‌کم 10 تن از سرکرده های داعش در حملات هوایی در مناطق جنوبی شهر موصل مرکز استان نینوا خبر دادند .
این منابع روز دوشنبه گزارش دادند جنگنده های ائتلاف در چند مرحله مواضع عناصر داعش را در منطقه القیاره در جنوب موصل هدف قرار دادند که به کشته شدن 10 تن از سرکرده های این گروه تروریستی منجر شد .

به گزارش پایگاه خبری الیوم الثامن از موصل ، در همین حال یک منبع مسئول در مرکز فرماندهی عملیات استان الانبار در غرب بغداد از ورود نیروهای نظامی کمکی به این استان برای اجرای عملیات در مناطق تحت کنترل عناصر داعش در غرب شهر الرمادی خبر داد.
این منبع افزود شمار زیادی از نیروهای ارتش عراق از بغداد به نزدیکی منطقه الوفاء در غرب شهر الرمادی مرکز استان الانبار رسیدند.

مقتدي صدر ازطرفدارانش خواست آمادگي نظامي خود را حفظ کنند  
رئیس جریان صدر عراق از طرفداران این گروه خواست آمادگی نظامی خود را حفظ کنند.
به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، مقتدی صدر از طرفدارانش خواست آمادگی خود را حفظ کنند و در دسته های سازماندهی شده حاضر باشند.

صدر به اعضای «گردانهای صلح» دستور داد از پوشیدن لباس نظامی خودداری کنند و به دستورات نظامی فرماندهی مرکزی این گردانها پایبند باشند تا در امور سیاسی دخالت نکنند.
مقتدی صدر چند روز پیش از اعضای گردانهای صلح خواسته بود برای پاسخ دادن به دعوت جهاد به منظور دفاع از شهر سامراء در برابر خطر جدی حمله داعش به این شهر آماده باشند.

تروریست های داعش بخش های زیادی از غرب شهر الرمادی از جمله منطقه الوفاء را تحت کنترل دارند و با ورود نیروهای کمکی به زودی عملیات بزرگی برای پاکسازی عناصر داعش از منطقه الوفاء و برخی مناطق دیگر صورت خواهد گرفت .

به گزارش خبرآنلاین خبرهای رسیده حاکی از آن است که شهر تکریت در جنوب عراق در آستانه آزاد سازی به دست ارتش عراق است.

52261

کد N629500