سیدمحمد غرضی در گفت‌و‌گو با ایلنا؛

مردم از دولت نهم و دهم خسته شده بودند / عوارض خستگی از دعواهای سیاسی در جامعه دیده می‌شود

سیاست داخلی,انتخابات مجلس,سیدمحمدغرضی

مردم به مخالفان دولت قبل یعنی آقای هاشمی، خاتمی و سیدحسن آقای خمینی رای دادند. این افراد نیز از آقای روحانی حمایت کردند به همین دلیل آقای روحانی رای آورد بنابراین مردم به شعار اعتدال رای ندادند.

وزیر پست، تلگراف و تلفن دولت سازندگی معتقد است در انتخابات سال آینده مجلس شورای اسلامی٬ کسانی می‌توانند رای مردم را به دست بیاورد که بتوانند با مردم تعامل بیشتری داشته باشند٬ نه کسانی که تنها با احزاب و گروه‌ها در تعامل هستند.

سیدمحمد غرضی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا؛ با بیان اینکه اصلاح‌طلبان و اصولگرایان٬ امتحان خود را به مردم پس داده‌اند٬ گفت: اگر این دو جریان سیاسی با زبانی بهتر با مردم صحبت نکنند٬ عده‌ای دیگر روی کار می‌آیند زیرا ملت ایران احزاب و گروه‌ها را می‌پسندند اما همیشه از آنها اطاعت نمی‌کنند و به همین دلیل گروه‌های اجتماعی دیگر شکل می‌گیرند.

غرضی با اشاره به اینکه جامعه ایران بسیار بزرگ و زنده است و با هیچ چیزی متوقف نمی‌شود، افزود: این جامعه به دلیل پویایی‌ای که دارد با گروه‌ها و احزاب متوقف نمی‌شود.

نامزد انتهابات یازدهم ریاست جمهوری ادامه داد: انقلاب را احزاب و گروه‌ها پیروز نکردند بلکه جامعه با اعتبار ذهنی، اخلاقی و دستاوردهای خود انقلاب را به پیروزی رساند.

وی افزود: از آنجایی که در این ۳۵ سال دائما گروه‌های مختلفی علیه هم آمدند٬ مردم از دعوا و بحث‌های گروه‌های سیاسی مقداری خسته هستند و عوارض این خستگی در جامعه ظاهر است٬ بنابراین این احتمال وجود دارد که گروه‌های دیگری بدون اسم و رسم٬ بتوانند به مجلس راه پیدا کنند.

وزیر پست، تلگراف و تلفن در دولت هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه انتخابات مجلس با انتخابات ریاست جمهوری متفاوت است، گفت: در مجلس٬ عقول عامه بر عقول خاصه تفوق پیدا می‌کند چون در مجلس تعداد افراد زیاد است و آدم‌ها با اعتبارات خود در انتخابات شرکت می‌کنند اگر هم به صورت گروهی و حزبی وارد عرصه انتخابات شوند٬ باز هم این گروه‌ها با گروه‌هایی که در مجلس فعلی هستند٬ متفاوت هستند٬ کما اینکه هم اصلاح‌طلبان و هم اصولگرا‌یان مجلس فعلی با قبلی‌ها بسیار متفاوت‌اند که این نتیجه جریان توسعه اجتماعی رشدیافته درون کشور است.

سیدمحمد غرضی اظهار کرد: کسی می‌تواند رای مردم را به دست بیاورد که بتواند با مردم تعامل بیشتر داشته باشد٬ نه کسی که تنها با احزاب و گروه‌ها در تعامل است. احزاب و گروه‌ها خوب هستند٬ اما به شرطی که حرفشان حرف مردم باشد.

وی در خصوص انتخابات سال گذشته ریاست جمهوری و پیروزی آقای روحانی با شعار اعتدال و احتمال پیروزی همفکران رئیس‌جمهوری در مجلس آینده گفت: از آنجایی که مردم از دولت نهم و دهم خسته شده بودند به مخالفان دولت قبل یعنی آقای هاشمی، خاتمی و سیدحسن آقای خمینی رای دادند. این افراد نیز از آقای روحانی حمایت کردند به همین دلیل آقای روحانی رای آورد بنابراین مردم به شعار اعتدال رای ندادند.

کد N629189