آیت‌الله علوی‌گرگانی:

راهپیمایی اربعین قدرت تشیع را نشان داد

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي علوي گرگاني,امام حسين ع ,شيعه,اربعين حسيني,پياده‌روي اربعين

آیت‌الله علوی‌گرگانی، با اشاره به حضور 20 میلیونی زائران حسینی در مراسم اربعین آن را نشان از اقتدار تشیع در برابر گروه‌های تروریستی تکفیری دانست.

آیت‌الله علوی‌گرگانی، با اشاره به حضور 20 میلیونی زائران حسینی در مراسم اربعین آن را نشان از اقتدار تشیع در برابر گروه‌های تروریستی تکفیری دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی، با اشاره به حضور 20 میلیونی زائران حسینی در مراسم اربعین آن را نشانه عشق و علاقه افراد نسبت به حضرت سیدالشهدا(ع) دانست.

وی عنوان کرد: محبت و عشق و علاقه در دل سبب حضور این میزان جمعیت در کربلا ‌شد؛ محبت حسینی بود که این میزان جمعیت را در کربلا گردهم آورد، به گونه‌ای که می‌گفتند تا سه کیلومتری کربلا جمعیت وجود داشت.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم، لطف و عنایت خدا را سبب چنین جایگاهی برای ائمه اطهار(ع) عنوان و بیان کرد: امسال گروه‌های تروریستی، تکفیری و داعشی‌ که به نام اسلام به جنایات می‌پردازند تهدید کرده بودند که کربلا را ناامن کنند.

وی تأکید کرد: لطف و عنایت خدا بود که یک جمعیت و نیروی 20 میلیونی به سمت کربلا حرکت کند؛ حتی در مکه نیز شاهد حضور چنین جمعیتی نیستیم، ولی با این وجود در کربلا شاهد یک جمعیت عظیمی بودیم.

آیت‌الله علوی‌گرگانی در ادامه با اشاره به آیات قرآن، نماز را سبب آرامش قلب و روح افراد دانست و گفت: فردی که در نماز به خدا توجه ندارد نباید انتظار رفع مشکلات و رفع حاجات خود را داشته باشد؛ در حالی که متأسفانه بسیاری از افراد در نماز‌های خود توجه زیادی به خدا نداشته و به مال دنیا فکر می‌کنند.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم، مقام و ثروت را ابزار دشمنان برای انحراف کردن افراد دانست و بیان کرد: در طول تاریخ دشمنان تلاش می‌کردند با پول، مقام و دیگر مسائل افراد را گرفتار انحرافات کنند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان این‌که دین و کمال برای فرد باقی می‌ماند، خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد تنها به دنبال زیبایی فرزندان خود هستند، در حالی که اهل‌بیت(ع) از خدا فرزندان صالح می‌خواستند.

وی یادآور شد: تربیت فرزند صالح همانند صالحات الباقیات است که والدین پس از مرگ نیز از آنها بهره می‌برند؛ تربیت فرزند ناصالح نیز سبب لعن و نفرین والدین می‌شود.

انتهای پیام

کد N629136