العبادی در امارات: سفر من برای برقراری امنیت و ثبات است

عراق,امارات متحده

نخست وزیر عراق که وارد امارات شده است،‌ از موضع ابوظبی در حمایت از عراق برای مقابله با داعش قدردانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سومریه نیوز عراق، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق امروز (دوشنبه) در جریان سفرش به امارات اظهار امیدواری کرد که این سفر به اهداف خود برای گسترش‌ همکاری‌ها در تمامی زمینه‌ها جامه عمل بپوشاند.

در استقبال از وی نیز محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده ارشد نیروهای مسلح امارات و تعدادی از شخصیت‌های عالی رتبه اماراتی حضور داشتند.

دفترالعبادی در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی در دیدار با ولیعهد ابوظبی نسبت به تقویت روابط میان دو کشور دوست و برادر عراق و امارات اظهار خرسندی کرده و از مواضع امارات در حمایت از عراق و مردم آن در مقابله با تروریست‌های داعش و مشارکت در بازسازی عراق قدردانی کرده است.

نخست وزیر عراق عنوان داشت: این سفر با هدف تحکیم منافع مشترک و امنیت و ثبات در منطقه صورت گرفته است.

وی با اظهار امیدواری نسبت به این که این سفر به اهداف خود مبنی بر گسترش همکاری‌ها در تمامی زمینه‌ها جامه عمل بپوشاند،‌ گفت: این سفر در چارچوب رویکرد دولت عراق جهت اتخاذ سیاست‌ درهای باز نسبت به کشورهای دوست و برادر صورت گرفته است تا از این طریق منافع مشترک و امنیت و ثبات و پیشرفت بیشتری برای تمامی ملت‌ها و کشورها رقم بخورد.

در همین حال، ولیعهد ابوظبی نیز به نیابت از دولت و ملت امارات از این سفر نخست وزیر عراق استقبال و اظهار امیدواری کرد که این سفر در تحکیم روابط میان دو کشور دوست و برادر نقش داشته باشد.

وی همچنین بر آمادگی امارات برای ایستادگی در کنار ملت عراق در زمینه هر اقدامی که امنیت و ثبات و شکوفایی را برای عراقی‌ها به ارمغان می‌آورد، تاکید کرد.

این سفر یک روز به طول می‌انجامد که در جریان آن حمایت از طرح‌های بازسازی شهرهای آزاد شده در عراق و تقویت روابط میان بغداد و ابوظبی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در این سفر، ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق و چند مقام عالی رتبه عراقی نیز العبادی را همراهی کردند.

انتهای پیام

کد N629121