گفت‌وگوی کری و لاوروف درخصوص خاورمیانه و اوکراین

سیاسی

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در «رم» پایتخت ایتالیا تصریح که یکی از محورهای اصلی گفت‌وگوهایش با همتای آمریکایی خود موضوع بحران خاورمیانه است. این هفدهمین دیدار میان وزرای خارجه روسیه و آمریکا در سال 2014 است.

وزیر خارجه آمریکا، دیروز- یکشنبه- با همتای روس خود درخصوص مسائل سیاسی مورد مناقشه در خاورمیانه و اوکراین در شهر رم گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از «اینترفاکس»، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در «رم» پایتخت ایتالیا تصریح کرد که یکی از محورهای اصلی گفت‌وگوهایش با همتای آمریکایی خود «جان کری» موضوع بحران خاورمیانه است. این هفدهمین دیدار میان وزرای خارجه روسیه و آمریکا در سال 2014 است.

لاوروف گفت: «مسئله خاورمیانه نیاز به راه حلی فوری دارد. ما می‌خواهیم تمام تلاش خود را بکنیم تا اوضاع از این وخیم‌تر نشود.»

لاوروف افزود به احتمال با همتای آمریکایی خود درباره کشمکش اوکراین نیز به گفت‌وگو خواهد پرداخت.

مواضع دولت‌های روسیه و آمریکا نسبت به بسیاری از موضوع‌های سیاسی روز متفاوت است. آمریکا در رابطه با کشمکش اوکراین روسیه را متهم می‌کند به اینکه حامی جدایی‌طلبان شرق اوکراین است.

در برابر، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه، غرب را متهم می‌کند به اینکه به طور خزنده بر دامنه نفوذ خود می‌افزاید و به مرزهای روسیه نزدیک می‌شود.

کد N628947