لاهور شاهد اعتراضات حامیان عمران خان

حزب تحریک انصاف پاکستان اعتراضات خود را از لاهور ، مرکز ایالات پنجاب،‌ آغاز کرد. این اعتراضات تلاشی دیگر برای تحت فشار قرار دادن حزب مسلم لیگ نواز و نخست‌وزیر جهت انجام بررسی های دقیق درباره انتخابات سال 2013 است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه داون، حزب تحریک انصاف متعلق به عمران خان، قهرمان سابق کریکت پاکستان تلاش دارد تا شهرهای مهم پاکستان را به منظور افزایش فشار بر دولت فلج کند.

در همین حال گزارش‌ها مبنی بر ورود معترضان حزب تحریک انصاف پاکستان به یکی از ساختمان‌های دولتی لاهور و توقف فعالیت‌های این اداره منتشر شده است.

همچنین گزارش شده فعالان این حزب با ورود به یک ایستگاه اتوبوس و مترو در لاهور موقتا سرویس مترو و اتوبوس را تعطیل کرده‌اند.

در این میان قرار است عمران خان، رهبر این حزب در مکانی در نزدیکی شورای شهر پنجاب به سخنرانی بپردازد. با این حال بسیاری از اصناف از جمله تاجران و اتحادیه‌های تجاری از شرکت‌ در این اعتصاب و اعتراض به دلیل امکان بروز خرابکاری خودداری کرده‌اند.

دولت پاکستان نیز با حمایت از این تاجران امکاناتی امنیتی را برای آن‌ها فراهم کرده است. دولت همچنین اعلام کرده است تمامی مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی باز بوده و دانش آموزان و معلمان حتما باید در کلاس‌ها شرکت کنند. با این حال مدارس خصوصی اعلام کرده‌اند که به دلیل شرایط نامناسب فعلا تعطیل هستند.

انتهای پیام

کد N628824