ابراهیمی‌ترکمان:

انسان با داشتن تعریف می‌شود، نه با بودن

سازمان فرهنگ و ارتباطات,اسلام

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: انسان‌ها احساس می‌کنند با داشتن به کمال می‌رسند اما باید دانست که داشتن توجیه‌گر زندگی است.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: انسان‌ها احساس می‌کنند با داشتن به کمال می‌رسند اما باید دانست که داشتن توجیه‌گر زندگی است.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ابوذر ابراهیمی ترکمان در همایش بررسی تحولات جهان اسلام، چالش‌ها و فرصت‌های پیش رو با بیان این‌که مدت‌هاست که بشر از بودن فاصله گرفته است، اظهار کرد: بشر در قرن بیستم از بودن فاصله گرفته و به سمت داشتن می‌رود. انسان‌ها احساس می‌کنند با داشتن به کمال می‌رسند اما باید دانست که داشتن توجیه‌گر زندگی است و این اشتباهی است که بشر مرتکب شده و حالا دامن او را گرفته است.

وی ادامه داد: برای بودن نیاز به خلق گروه‌های تروریستی نیست و همین داشتن‌ها موجب شده که مشکلات امروز به وجود بیاید. انسان با داشتن تعریف می‌شود و نه با بودن و این اشتباهی است که امروز انسان مرتکب می‌شود. متأسفانه این آسیبی است که در حوزه پژوهش هم ما به آن دچار شده‌ایم. ما در حوزه پژوهش هم دچار این آسیب‌ها هستیم.

ابراهیمی ترکمان تصریح کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات در حوزه پژوهش علاقمند است که به سمت بودن برود. در حوزه روابط فرهنگی ما دو هدف داریم. نخستین هدف تأثیرگذاری و دومین هدف نتیجه تأثیرگذاری است. اگر هدف ما تأثیرگذاری باشد خود را فراموش کرده‌ایم. اما اگر هدف نتیجه تعاملات باشد باید تمام حواسمان متوجه اصلاح خودمان باشد.

وی در پایان گفت: سازمان این افتخار را دارد که در این رابطه کارهایی انجام داده از جمله این کارها انتشار 61 جلد تاریخ شفاهی است که از پژوهش‌های مهم سازمان است و از تمام سفیران قبل و بعد سازمان در این پژوهش بهره برده‌ایم و کتاب فیروزه‌ای را نیز برای بررسی و مشخص کردن وضعیت فرهنگی کشور منتشر کرده‌ایم.

به گزارش ایسنا، در این همایش از 74 اثر پژوهشی که سازمان در طی یک سال جمع‌آوری کرده بود توسط جنتی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد و ابوذر ابراهیمی ترکمان رونمایی شد که 5 جلد آن از دانستنی‌های رایزنان فرهنگی، 11 جلد از پایان‌نامه‌های مأموریت همکاران، 28 جلد از کتب رایزن‌های فرهنگی بود. همچنین از 3 مترجم خارجی و برتر قرآن کریم تقدیر شد.

انتهای پیام

کد N628787