تاکید الجعفری بر مقابله جهانی با داعش/ درخواست بغداد برای حل بحران آوارگان عراقی

وزیر خارجه عراق از تمام کشورهای جهان خواست پیش از آنکه گروه تروریستی داعش به قلمرو آنها برسد، در مقابله با آن به عراق کمک کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای شرق الاوسط، "ابراهیم جعفری"، وزیر خارجه عراق در نشستی که میان سران دولت عراق، سفیران کشورهای اهداکننده و با نظارت هیات سازمان ملل در بغداد به منظور حل بحران آوارگان عراقی تشکیل شد، از تمام کشورها و جامعه بین‌الملل خواست تا از تلاش‌های بغداد و طرح سازمان ملل برای حل بحران کشور و نجات آوارگان حمایت کنند.

ابراهیم جعفری در سخنان خود تاکید کرد: همه ما باید با همکاری یکدیگر با گروه تروریستی داعش پیش از آنکه به سرزمین‌های دیگر برسد، مقابله کنیم چرا که داعش نه تنها منطقه بلکه تمام جهان را تهدید می‌کند، اعتقادی به هیچ چیز ندارد و میان کشورهای جهان هیچ تفاوتی قائل نیست.

الجعفری با اشاره به بحرانی بودن وضعیت آوارگان اعلام کرد، در مناطقی که آوارگان به آنجا رفته‌اند خدمات لازم و پناهگاه‌های کافی وجود ندارد.

از سوی دیگر "صالح المطلق"، معاون نخست‌وزیر در امور خدمات کشور ضمن دشوار خواندن شرایط، همگان را به حل بحران انسانی عراق دعوت کرد.

بنابر گزارش‌های منابع آگاه دولتی، کشورهای اهداکننده بیش از پنج میلیارد دلار به عراق کمک کرده‌اند. پیشتر دولت عراق بیش از 800 میلیون دلار ازاین مبلغ را برای نجات آوارگانی که در شرایط بحرانی و فاجعه هستند، اختصاص داد.

انتهای پیام

کد N628755