انتقاد حزب مخالف یونان از نحوه عملکرد نخست‌وزیر در جلب حمایت‌های عمومی

رهبر اپوزیسیون چپ‌گرای یونان، نخست‌وزیر این کشور را به ایجاد ترس در بین مردم برای برخورداری از حمایت در انتخابات ریاست جمهوری متهم کرد. دولت یونان در صورت به دست نیاوردن این حمایت موظف به برگزاری انتخابات زودهنگام است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت یونان هفته گذشته انتخابات پارلمانی را برای انتخاب رئیس جمهور جلو انداخت. این اقدام به منظور پایان دادن به بی‌ثباتی سیاسی صورت گرفت اما خطر این وجود دارد که در صورت رای نیاوردن کاندیدای دولت، انتخابات زودهنگام برگزار شود.

این اتفاقات در حالی صورت گرفت که براساس نظرسنجی‌ها، امکان پیروزی حزب اپوزیسیون یونان بیشتر است. این حزب اعلام کرده در صورت پیروزی توافق همکاری با اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول را لغو کند. در همین حال آنتونیس ساماراس، نخست وزیر این کشور هشدار داده است که در صورت سقوط دولتش، یونان در معرض خطری فاجعه‌بار قرار خواهد گرفت.

در واکنش به این اظهارات "الکسیس تسپیراس"، رهبر اپوزیسیون یونان اظهار کرد: شمارش معکوس برای پایان ائتلاف حاکم و سیاست‌های فاجعه بار آن شروع شده است.

حزب اپوزیسیون "سیریزا" متعهد شده تا همکاری با اتحادیه اروپا و صندوق بین المللی پول را متوقف کرده و سیاست‌های ریاضتی را لغو کند.

در همین حال در اقدامی نامتعارف، اتحادیه اروپا نسبت به بروز مشکلات اساسی در صورت رای اشتباه، پیروزی سیریزا و انتخابات پارلمانی زود هنگام هشدار داد.

اما تسپیراس این هشدار را "داستانی خیالی" خواند و گفت، همکاران اتحادیه اروپایی یونان باید مواضعشان را زمانی که سیریزا دولت را در دست گرفت تغییر دهد.

طبق نظرسنجی‌ها حزب تسپیراس در پارلمان حدود 27 درصد آرا و ساماراس 24 درصد آرا را به دست خواهد آورد.

انتهای پیام

کد N628693