سردار عبداللهی:حساب‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص)شفاف است/با دولت مشکل خاصی نداریم

قرارگاه سازندگي خاتم الانبياء

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با بیان اینکه این قرارگاه همیشه همراه دولت‌ها بوده است و میان دولت‌ها فرقی نگذاشته، اظهار کرد: اگر ارتباط کاری ما با دولت خوب نباشد نمی‌توانیم پروژه‌های بزرگ را بسازیم. امروز ارتباط ما با دولت خوب بوده و ما مشکل خاصی نداریم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار مهندس عبادالله عبداللهی در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، با اشاره به این که ما وظیفه داریم در قالب وحدت حرکت کرده و کشور را بسازیم، گفت: اگر هر کسی جزیره‌ای و سلیقه‌ای عمل کند ما به نتیجه نمی‌رسیم. ممکن است در برخی موارد کسری بودجه داشته باشیم اما این کسری بودجه به معنای این نیست که ارتباط ما با دولت بد است.

وی در ادامه اظهار کرد: کارهای عمرانی باید با دیدگاه اقتصادی انجام شود. شعار قرارگاه کیفیت، سرعت و قیمت است. هنگامی که ما باید به 95 درصد از نیروهای خود حقوق دهیم بنابراین باید به فکر درآمدزایی هم باشیم. البته با توجه به وضعیت فعلی کشور و سود بانک‌ها به سپرده‌ها کار عمرانی سود ندارد. اما ما با عشق به سازندگی در میدان حضور داریم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: با وجود عدم نقدینگی کافی در کشور ما هیچ پروژه‌ای را تعدیل یا تعطیل نکرده‌ایم ما از محل درآمدهای خود پروژه های محرومیت‌زدایی را انجام می‌دهیم. در قرارگاه هم نماینده دیوان محاسبات و ذی حساب حضور دارند. حساب‌های ما شفاف بوده و کل مبالغی که ما بابت پروژه‌ها از دولت دریافت می‌کنیم باید به خزانه واریز کنیم و بر اساس صورت کارکرد هزینه کنیم.

وی در مورد سقف قراردادهای قرارگاه خاتم‌الانبیاء نیز گفت: ما پروژه‌های زیر صد تا 150 میلیارد تومان را بر عهده نمی‌گیریم تا به پروژه‌های کلان و ملی ورود کنیم.

عبداللهی همچنین خاطرنشان کرد:‌ قرارگاه در کشور عراق در حال احداث خط انتقال گاز، تصفیه خانه و توسعه حرم حضرت امام علی (ع) است.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) گفت: قطعه اول آزاد راه حرم تا حرم، کارخانه مصر، فولاد میانه، ترین چهارم فاز 15 و 16 پارس جنوبی به زودی افتتاح می‌شود.

ادامه دارد

کد N628667