بروکسل میزبان دی‌میستورا / نشست امروز وزیران خارجه اروپا درباره سوریه و داعش

سوريه,اتحاديه اروپا

فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه در بروکسل با وزیران خارجه اروپا نشستی را برگزار کرد و آنها را در جریان مذاکراتش با مخالفان سوری و نظام سوریه درخصوص طرح توقف درگیری‌ها قرار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،وزیران خارجه اتحادیه اروپا عصر یکشنبه با استفان دی میستورا، فرستاده ویژه سازمان ملل به سوریه در بروکسل دیدار کردند.

سخنگوی دی میستورا به روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط گفت: وزیران خارجه اتحادیه اروپا به دعوت فردریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجه اتحادیه اروپا با استفان دی میستورا دیدار کردند و وی شرح مفصلی از آخرین تحولات مربوط به طرح توقف درگیری‌ها در حلب را ارائه کرد.

این دیدار که چند ساعت به طول انجامید، به بررسی راهکارهای طرح ویژه توقف درگیری‌ها در شهر حلب واقع در شمال سوریه اختصاص داشت.

دو طرف به این نتیجه رسیدند که باید درگیری‌ها به منظور گذار به روند عادی متوقف شود و در این راستا نیاز به حمایت‌های کشورهای اهداکننده و امدادرسانی‌ها و بهبود وضعیت معیشتی ساکنان حلب حس می‌شود.

این در حالی است که نشست شورای وزیران خارجه قرار است امروز (دوشنبه) نیز پرونده سوریه و عراق و استراتژی مبارزه با داعش را بررسی کند.

منابع دیپلماتیک غرب به این روزنامه گفتند: اروپایی‌ها طرح دی میستورا را در چارچوب طرحی گسترده‌تر برای سوریه و خطر داعش بررسی می‌کنند.

قرار است اروپایی‌ها در بیانیه پایانی خود موضع مشترکی درباره سوریه و گام‌های بعدی اتخاذ کنند.

منابع نزدیک به ائتلاف مخالفان سوریه نیز اعلام کرد: هادی بحره، رئیس ائتلاف مخالفان سوریه نیز برای شرکت در نشست رسمی امروز وارد بروکسل شده است.

رئیس ائتلاف مخالفان سوریه، سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دعوت کرده بعد از نشست رسمی درباره سوریه نشستی را برگزار کنند.

منابعی نزدیک ائتلاف مخالفان سوریه در گفت‌وگو با روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط اعلام کردند: هادی البحره برای حضور در نشست رسمی وارد بروکسل شد.

البحره تاکید کرد که سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا را به حضور در نشست بعد از ظهر امروز که پس از پایان نشست‌های رسمی تشکیل خواهد شد، دعوت کرد.

10 تن از سفرای اتحادیه اروپا و برخی سفرای کشورهای خارج از مجموعه دوستان سوریه حضور خود در این دیدار را تایید کرده‌اند.

البحره اظهار داشت: این اولین نشست در نوع خود است که با فراخوان ائتلاف مخالفان سوریه و ریاست این ائتلاف انجام می‌شود.

انتهای پیام

کد N628661