آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

فرصت خوبی برای نزدیکی ایران و مصر فراهم شده است

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي مکارم شيرازي

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: فرصت خوبی برای نزدیکی دو کشور ایران و مصر فراهم شده و باید از این فرصت برای تقریب استفاده کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: فرصت خوبی برای نزدیکی دو کشور ایران و مصر فراهم شده و باید از این فرصت برای تقریب استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی نماینده جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس قاهره افزود: اکنون فرصت خوبی پیدا شده است، ولی همانگونه که گروه‌هایی از نزدیکی ایران و مصر بهره می‌گیرند گروه‌هایی نیز نزدیکی میان دو کشور را به زیان خود می‌بییند.

وی با تاکید بر اینکه باید از این فرصت ایجاد شده استفاده کرد، گفت: علیرغم کارهایی که دشمنان انجام می‌دهند، باید از ظرفیت مصر و کشورهای دیگر اسلامی برای نزدیکی و امر تقریب بیشتر استفاده کرد اما مساله حساس است و باید جلو تندروهای دو طرف گرفته شود.

وی خطاب به نماینده کشورمان در کنفرانس قاهره ادامه داد: وقتی شنیدم شما را انتخاب کردند و برای این کار دعوت شدید خوشحال شدم.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی در ادامه، مصر را کشوری بسیار مهم همراه با سابقه طولانی و دارای مبادی تقریب بسیار معرفی کرد و گفت: مصر آمادگی خیلی بهتری برای تقریب دارد و اثرگذارتر از کشورهای دیگر است.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: باید از این فرصت استفاده کرد و فرصت خوبی است، ما تصمیم گرفتیم دبیرخانه دائمی کنگره ضد تکفیر را باحضور شخصیت‌های حوزوی دایر کنیم و به زودی اعضای آن معرفی خواهند شد.

نماینده کشورمان در کنفرانس ضد تفکیر قاهره نیز گزارشی از سخنرانی‌ها، دیدارها، مصاحبه‌ها و مشاهدات خود در کنفرانس بین المللی قاهره را ارائه داد.

انتهای پیام

کد N628607