نیروهای سوری کنترل یک منطقه استراتژیک را در شمال حلب بدست گرفتند

نیروهای ارتش سوریه کنترل منطقه استراتژیک "الملاح" را در شمال شهر حلب از کنترل تروریست‌ها خارج کردند و کنترل این منطقه را بدست گرفتند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، رسانه‌های سوری و دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کردند که در جریان درگیری‌های شدید شماری از تروریست‌ها کشته و نیروهای سوری پس از این درگیری‌ها، منطقه استراتژیک الملاح در شمال حلب را باز پس گرفتند.

نیروهای ارتش سوریه در تلاش هستند تا مناطق تحت تصرف تروریست‌ها را محاصره کنند و با کنترل درآوردن مناطق شمال و غرب حلب، خطوط امدادرسانی تروریست‌ها را قطع کنند و کنترل بر منطقه الملاح گامی برای رسیدن به این هدف است.

در همین حال دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که در حمله نیروهای ارتش سوریه و نیروهای مردمی به مقرهای تروریست‌های تندرو، 34 تن از آن‌ها از جمله افرادی از جبهه النصره، شاخه القاعده در سوریه به هلاکت رسیدند.

خبرگزاری رسمی سوریه نیز گزارش داد که ارتش سوریه پس از پیشروی‌های جدید عرصه را بر تروریست‌ها در حلب تنگ کرده است.

این خبرگزاری همچنین اعلام کرد که علاوه بر کنترل کامل نیروهای سوری بر منطه الملاح، آن‌ها مناطقی در جنوب و غرب منطقه "حندرات" در حومه حلب را نیز تحت کنترل خود درآوردند و تعداد زیادی از مخالفان مسلح نیز در این میان کشته شدند.

انتهای پیام

کد N628275