پوروشنکو: آتش بس به تقویت مواضع ارتش اوکراین کمک کرد

رئیس جمهوری اوکراین اعلام کرد، برقراری آتش بس در مناطق شرقی اوکراین این امکان را فراهم می‌سازد تا ارتش کشورش مواضع خود را تقویت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری اوکراین اعلام کرد، پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین گفت: برقراری "روز سکوت" کمک کرد تا نیروها بار دیگر تسلیح و تقویت شوند و آمادگی رزمی خود را باز یابند.

وی همچنین خواستار انجام اقدامات بیشتر برای آزادی تمام زندانیان جنگی شد. وی از تمام آژانس‌های مربوطه درخواست کرد تا از آزادی تمام زندانیان به منازلشان تا کریسمس اطمینان حاصل کنند. به گفته وی زندانیان بیش از 600 تن نیستند.

پوروشنکو طرح‌هایی را برای اقدامات دفاعی در چهارم دسامبر معرفی کرد که مورد استقبال رهبران جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک واقع شد.

الکساندر زاخارچنکو، رئیس جمهوری خودخوانده دونتسک گفت که آتش بس مذکور طبق مفاد توافقنامه مینسک در پنجم سپتامبر برقرار شده است.

آندری لیسنکو، سخنگوی رسمی شورای دفاعی و امنیت ملی اوکراین اعلام کرد: هدف اصلی "روز سکوت" اجرای توافقات مینسک بود که طبق آن تسلیحات سنگین خارج می‌شود، زندانیان آزاد می‌شوند، مین‌ها پاکسازی‌ می‌شوند و خلع سلاح این منطقه آغاز می‌شود.

انتهای پیام

کد N628225